Dobry początek nie wystarczył. Porażka Cuprum w Plus Lidze

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-02-24 21:33
Dobry początek nie wystarczył. Porażka Cuprum w Plus Lidze - fot. ks.cuprum.pl

Przed meczem było jasne, że to Jastrzębski będzie dominował na boisku. To w końcu lider tabeli, a lubinianie zajmują dopiero przedostatnie miejsce. Tymczasem początek meczu zupełnie nie wyglądał jak gra dwóch drużyn z zupełnie innych miejsc w tabeli. Lubinianie grali spokojnie i skutecznie i pewnie wygrali pierwszą partię 25:21.

Zawodnicy Jastrzębskiego szybko jednak zwarli szyki. W drugim i trzecim secie nie pozwolili lubinianom niemal na nic. Drugą odsłonę Cuprum przegrało do 11, a trzecią do 16.

Walkę udało się jeszcze nawiązać w czwartym secie, ale tylko do stanu 19:18 dla przyjezdnych. Końcówkę jednak znów lepiej zagrali jastrzębianie i wygrali czwartego seta do 20, a cały mecz 3:1.

KGHM Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 11:25, 16:25, 20:25)

KGHM Cuprum Lubin: Alexander Berger, Jakub Strulak, Jake Hanes, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Danilo Gelinski - Mateusz Masłowski (libero) – Kajetan Kubicki, Dominik Czerny, Kamil Kwasowski, Seweryn Lipiński, Hubert Węgrzyn.

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Ryan Sclater, Rafał Szymura, Moustapha M'Baye, Edvins Scruders - Jakub Popiwczak (libero) – Mateusz Jóźwik.