Zagłębie znowu górą w starciu z KPR

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-03-13 19:55
Zagłębie znowu górą w starciu z KPR - fot. mat. prasowe KGHM MKS Zagłębie Lubin/ORLEN Superliga Kobiet

Minął zaledwie tydzień i obie drużyny spotkały się ponownie. Na zakończenie rundy zasadniczej Miedziowe nie dały szans derbowym rywalkom, zwyciężając różnicą aż piętnastu bramek. Tym razem byliśmy świadkami innego spotkania. Pierwsza połowa to wyrównana walka, w drugiej dominowało KGHM MKS Zagłębie. Wygrana 35:28 mówi wiele o sile aktualnych liderek ORLEN Superligi Kobiet (KPR jest trzeci).

Spotkanie zaczęło się od gry bramka za bramkę. Na trafienia lubinianek po chwili odpowiadały kobierzyczanki. KGHM MKS Zagłębie prowadziło do dziesiątej minuty, jednak później to KPR wygrywał. Po kwadransie przyjezdne wygrywały 8:7, ale wynik cały czas był „na styku”. Liderki ORLEN Superligi Kobiet rzuciły dwie bramki z rzędu i odzyskały prowadzenie. Kolejne fragmenty należały do KPR-u, który wyszedł na dwubramkowe prowadzenie – 12:10. W 23. minucie spotkania o czas poprosiła Bożena Karkut. W tym momencie Miedziowe przegrywały 11:14. Chociaż chwilę później podopieczne Marcina Palicy dorzuciły kolejną bramkę, końcówka pierwszej połowy to już zdecydowana przewaga KGHM MKS Zagłębia. Efekt? Remis 15:15. Do końca tej części meczu oba zespoły dorzuciły jeszcze po bramce.

Początek drugiej połowy to szybka bramka aktualnych mistrzyń Polski, które tym samym odzyskały prowadzenie za sprawą Patrycji Matieli. Chwilę później ze skrzydła trafiła Adrianna Górna i lubinianki wyszły na plus dwa. Miedziowe poprawiły obronę, w bramce kolejne piłki odbijała Barbara Zima, co przełożyło się na wynik. Aktualne mistrzynie Polski grały swoje, rzucały kolejne bramki i z każdą minutą zbliżały się do wygranej. KGHM MKS Zagłębie w drugiej połowie zdominowało derbowe rywalki i kwadrans przed końcem prowadził 27:20. Koncert Miedziowych trwał już do końca meczu.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 35:28 (16:16)

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Zima – Górna, Drabik, K. Kochaniak-Sala, Bujnochova, Matieli, Michalak, Przywara, Zych, Milojević, Jureńczyk, Milczarczyk, Pankowska, Szarkova.

KPR Kobierzyce: Saltaniuk, Kowalczyk, Chojnacka – Smolinh, Buklarewicz, Melekestseva, Cygan, Wiertelak, Janas, Despodovska, Kucharska, Drażyk, Domagalska, Kozioł, Kocińska, Ważna.