Lech Poznań pokonany

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-04-30 08:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 79 minucie Mouhamadou Traore. W pierwszej połowie spotkania przewagę miał zespół Lecha. Drużyna z Poznania dłużej utrzymywała się przy piłce a klasą dla siebie był Rafał Murawski. Pomocnik reprezentacji Polski miał kilka ważnych przechwytów, popisał się także dwoma świetnymi prostopadłymi podaniami. W bramce Zagłębia pewnie jednak interweniował Isailović. Drużyna z Lubina poważnie zagroziła Lechowi tylko raz, ale mocny strzał Traore z 20 metrów pewnie obronił Kotorowski. W 14 minucie z powodu kontuzji ścięgna achillesa boisko opuścił sędzia Marcin Borski, a jego miejsce zajął arbiter techniczny Tomasz Garbowski z Opola.

Druga część meczu rozpoczęła się od dobrych ataków Lecha, ale przy strzałach Henriqueza i Ślusarskiego znów świetnie interweniował Isailović. Lech z każdą minutą grał jednak coraz słabiej a do ataku przystąpiło Zagłębie. Groźnie uderzali Osmanagic i Horvath, który po rzucie rożnym z trzech metrów trafił w dobrze ustawionego Kotorowskiego. Wreszcie w 79 minucie Abwo zagrał do Plizgi, ten wypatrzył w polu karnym Traore, który wykorzystał sytuację sam na sam z Kotorowskim. Zwycięstwo Lubinian stało się faktem.

KGHM Zagłębie Lubin - Bojan Isailovic - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Sergio Reina, Przemysław Kocot (84. Fernando Dinis) - Łukasz Hanzel, Damian Dąbrowski, David Abwo, Dawid Plizga, Amer Osmanagic (72. Szymon Pawłowski) - Mouhamadou Traore.

Lech Poznań - Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (85. Vojo Ubiparip), Bartosz Bosacki, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez - Dimitrije Injac, Rafał Murawski, Jacek Kiełb (73. Siergiej Kriwiec), Semir Stilic, Bartosz Ślusarski (63. Jakub Wilk) - Artjoms Rudnevs.