KPR Gminy Kobierzyce pewnie pokonał MKS Lublin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-03-28 07:45
KPR Gminy Kobierzyce pewnie pokonał MKS Lublin - fot. kprkobierzyce.pl

Piłkarki ręczne KPRu Gminy Kobierzyce odniosły bardzo ważne zwycięstwo w ekstraklasie. Drużyna z Kobierzyc pokonała MKS Lublin 29:21 i zmniejszyła dzięki tej wygranej stratę - właśnie do MKSu - do dwóch punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki KPRu, a znakomicie dwie akcje wykończyła Katarzyna Cygan. Gospodynie kontynuowały świetną passę, a piłkarki MKS-u musiały radzić sobie w grze w osłabieniu. Później jednak to rywalki zaczęły łapać rytm i w 13 minucie był remis 7:7.

Tempo rywalizacji było imponujące, co przekładało się na sporą liczbę rzutów. Zawodniczki z Kobierzyc cierpliwie konstruowały akcje, a po golu Magdaleny Drażyk prowadziły w 20 minucie 12:10. Dwie minuty później był już jednak remis 12:12. Końcówka pierwszej połowy to bardzo dobra gra KPRu, który ostatecznie po 30 minutach prowadził 16:13.

Od początku drugiej połowy szczypiornistki z Kobierzyc powiększały przewagę. PO rzucie Małgorzaty Buklarewicz w 34 minucie było 18:14, a cztery minuty później 20:15.

Zawodniczki MKSu miały problemy z przebiciem się przez defensywę KPRu, a gospodynie były bardzo skuteczne. W 50 minucie po rzucie Marioli Wiertelak prowadziły już 25:17. Nie pozwoliły już sobie odebrać przewagi i zwyciężyły 29:21.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Viktoriię Saltaniuk, a po drugiej stronie wyróżniono Romanę Roszak.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Lublin 29:21 (16:13)

KPR: Beata Kowalczyk, Viktoriia Saltaniuk – Magdalena Drażyk 7, Katarzyna Cygan 6, Mariola Wiertelak 5, Małgorzata Buklarewicz 3, Anastasiya Melekestseva 3, Zuzanna Ważna 2, Oliwia Domagalska 2, Zorica Despodovska 1, Wiktoria Kocińska, Natalia Janas, Patrycja Kozioł, Lesia Smolinh, Aleksandra Kucharska.

MKS: Paulina Wdowiak, Weronika Gawlik – Romana Roszak 5, Stela Posavec 5, Magda Więckowska 4, Magda Balsam 3, Beyza Turkoglu Sengul 2, Paulina Masna 1, Daria Szynkaruk 1, Aleksandra Olek, Joanna Andruszak, Aleksandra Tomczyk, Sara Kovarova, Kinga Achruk.