Ciągle korki na autostradzie w stronę Wrocławia

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-03-28 11:45 | Zmodyfikowano: 2024-03-28 12:48
Ciągle korki na autostradzie w stronę Wrocławia - fot. archiwum Radio Wrocław
fot. archiwum Radio Wrocław

20:47

Ruch na autostradzie w stronę Wrocławia rozładował się.

19:45

Nadal nie widać końca spowolnień na autostradzie. Sznur aut ciągnie się od węzła Jarosław do węzła Wrocław Południe.

18:28

Ciężarówka została naprawiona, rozpoczyna się rozładowywanie zatoru.

18:15

Korek przed Kątami Wrocławskimi ma teraz prawie 18 kilometrów.

17:25

Awaria ciężarówki na autostradzie między węzłami Kostomłoty - Kąty Wrocławskie w kierunku Wrocławia. Można tam jechać tylko lewym pasem.

17:00

4 kilometry ma korek przy Legnickim Polu. 9 kilometrów w okolicach Budziszowa, a potem już tylko z małą przerwą zwalnia się od Kostomłotów do węzła Wrocław Południe.

16:30

Teraz zwalnia się przy Legnicy, potem od węzła Mikołajowice do Wądroża Wielkiego. Kolejny korek jest od Udanina do Kostomłotów. Następne spowolnienie mamy tuż przy Kątach Wrocławskich, a potem zwalnia się jeszcze w okolicach węzła Pietrzykowice.

15:34

Kto jedzie autostradą w stronę Wrocławia ten musi się nastawić na aż 52 kilometry wolniejszej jazdy. Tak jest z małymi przerwami od Legnickiego Pola aż za węzeł Pietrzykowice. Drogowe mapy pokazują, że to godzina i 15 minut jazdy. 

Najwolniej jedzie się między Legnickim Polem a Wądrożem Wielkim oraz między Budziszowem a Kostomłotami. Korkuje się też dojazd z "piątki" na autostradę. Do węzła Kostomłoty to prawie 8 kilometrów wolniejszej jazdy.

14:45

Korki na autostradzie w stronę Wrocławia. Najpierw między Jadwisinem a Chojnowem, potem między Legnicą a Mikołajowicami. Zwalnia się też od Wądroża Wielkiego do Kostomłotów.

13:40

Problemy są też na węźle Kostomłoty. Tam ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym, w tym miejscu kierowcy bardzo ostrożnie mijają miejsce zdarzenia. Zwalniać z przerwami trzeba na odcinku nawet 20 kilometrów.

13:15

Droga jest już przejezdna, zator też się zmniejsza ma około 12 kilometrów. Wciąż tłoczno jest też w okolicy Kostomłotów, korek, który zaczyna się jeszcze przed węzłem Budziszów ma około 15 kilometrów.

12:50

Droga została zablokowana na czas wyciągania ciężarówki. Chodzi o fragment za węzłem Jadwisin. Korek ma obecnie tam prawie 20 kilometrów.

11:45

W większości przypadków powodem zatorów jest duże natężenie ruchu, to prawdopodobnie efekt przyjazdu wielu osób na święta.

Postać trzeba najpierw na węźle Krzyżowa, tam zator ma około 15 kilometrów i ciągnie się do węzła Krzywa. Chwilę później znów trzeba stanąć, bo ciężarówka, która zakopała się na poboczu, blokuje jeden pas. Korek przy węźle Jadwisin ma 6 kilometrów.

Autostrada przetyka się także koło Legnickiego Pola, tam jednak zator jest niewielki, ma półtora kilometra.

Wreszcie ostatnie utrudnienie czeka na kierowców przed węzłem Udanin. Zator ma 11 kilometrów i ciągnie się aż za Kostomłoty. 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.