Kolejne kościelne organy przejdą remont

Mateusz Florczyk, JD | Utworzono: 2024-04-07 11:30 | Zmodyfikowano: 2024-04-07 10:46
Kolejne kościelne organy przejdą remont - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Prace mają zacząć się w jeszcze w kwietniu. -Najpierw demontaż 13 500 tysięcy piszczałek - mówi Michał Guz z magistratu:

"Te prace powinny zacząć się w najbliższych dniach, to znaczy w tej chwili jesteśmy na etapie pewnych uzgodnień z konserwatorem, które zmierzają do uzyskania pozwolenia na demontaż. Aby ta zgoda została udzielona na demontaż, musi być przedstawiony Panu konserwatorowi harmonogram prac remontowych."

Za prace remontowe będzie odpowiadać firma, która miała udział przy odbudowie organów w bazylice św. Elżbiety. -Ostatni remont organów miał miejsce w 1989 roku - dodaje Michał Guz:

"Jest to bardzo doświadczona firma, która wykonywała już wiele prac na organach w całej Polsce, na bardzo dużych, poważnych instrumentach. Instrument trafił naprawdę w dobre ręce, mogę zapewnić, że o efekty tego remontu możemy być spokojni."

Koszt prac wynosi 16 mln złotych, z czego Wrocław pozyskał od rządu na prace remontowe 3,5 miliona złotych. Zgodnie z umową prace mają zakończyć się w połowie 2027 roku.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.