Hurkacz zagra w 1/8 finału w Monte Carlo

WK, PAP | Utworzono: 2024-04-10 19:22
Hurkacz zagra w 1/8 finału w Monte Carlo - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Hiszpan (90. w ATP), który do turnieju głównego przebił się przez kwalifikacje, od początku starał się przejąć inicjatywę. Szybko wygrał pierwszego gema, a w drugim zabrakło mu precyzji, aby przełamać podanie Hurkacza. Z drugiej strony swoje zrobiły dwa asy serwisowe ósmego zawodnika światowego rankingu. Obaj zawodnicy dalej zgodnie wygrywali swoje serwisy, co Polakowi przychodziło znacznie łatwiej. Hurkacz niezwykle skuteczny był w zagraniach backhandem wzdłuż bocznej linii.

Po bardzo długiej wymianie piłek wrocławian przełamał podanie rywala, obejmując prowadzenie 6:5. Szansy nie zmarnował w kolejnym gemie, a seta zakończył po 54 minutach.

W drugiej partii Hiszpan dużo zagrań posyłał na forhand Polaka. To przyniosło mu powodzenie w postaci przełamania. Hurkacz sugerował aut, ślad na linii potwierdził jednak sędzia główny meczu, schodząc ze swego stanowiska. Wrocławianin w kolejnych rozdaniach odrobił straty, doprowadzając do wyrównania 2:2.

Mecz został na krótko przerwany, gdyż Bautista-Agut z uwagi na rozciętą skórę na palcu poprosił o przerwę medyczną. Walka o każdą piłkę nie ustawała. Rywala Polaka od wygrania seta dzieliły tylko dwie piłki. Zryw Hurkacza doprowadził do tie-breaka. W nim inicjatywę posiadał Polak, który tę wymianę rozstrzygnął na swoją korzyść 7-4.

Wygrana Hurkacza przedłużyła jego najdłuższą w karierze zwycięską passę na kortach ziemnych do sześciu gier. Był to szósty pojedynek tych tenisistów. Trzy pierwsze wygrał Hiszpan, a w dwóch tegorocznych na twardej nawierzchni, w Paryżu i Rotterdamie, triumfował wrocławianin.

Kolejnym rywalem Hurkacz będzie Norwego Casper Ruud.

Hurkacz miał też zagrać w deblu wraz z Holendrem Tallonem Griekspoorem. Wrocławianin wycofał się jednak z gry podwójnej.