Zadecyduje trzeci mecz

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-04-14 20:43 | Zmodyfikowano: 2024-04-14 20:45
Zadecyduje trzeci mecz - fot. mat. prasowe ORLEN Superliga

To było bardzo wyrównane spotkanie. Lepiej zaczął Chrobry i po 8 minutach prowadził 6:4. Gospodarze byli skuteczniejsi przez kilkanaście kolejnych minut. Ale między 18 a 20 goście rzucili trzy razy z rzędu i wyszli na prowadzenie. A do końca pierwszej połowy meczu prowadzenie przechodziło jeszcze kilka razy raz na jedną, raz na drugą stronę. Do przerwy było 19:19.

Drugą połowę otworzyły Azoty i to drużyna z Puław prowadziła przez większość jej część. Nie było to jednak prowadzenie, które pozwalało spokojnie kontrolować mecz do końca. Najwyższe, trzybramkowe w 49. minucie spotkania mogło już dawać nadzieję na korzystny wynik dla zespołu gości. Dwie bramki Grabowskiego – z karnego i chwilę później z gry, pozwoliły jednak gospodarzom złapać kontakt. A kiedy między 54 a 58 minutą Chrobry trafił cztery razy z rzędu – 3x Grabowski i raz Skiba, to gospodarze mieli wygraną na wyciągnięcie ręki. I tej szansy już z rąk nie wypuścili. Przy ogłuszającym dopingu  głogowskich kibiców wygrali 34:33.

Trzeci, decydujący mecz zostanie rozegrany w najbliższą środę w Głogowie o 18:00.

KGHM Chrobry Głogów – Azoty-Puławy 34-33 (19:19)

KGHM Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 10, Strelnikov, Zieniewicz 4, Kosznik 2, Orpik 3, Jamioł 2, Dadej 1, Matuszak, Otrezov, Styrcz, Paterek 9, Skiba 3

Azoty: Tsintsadze, Borucki, Zembrzycki – Górski 1, Adamski 4, Przybylski 1, Gogola 7, Marciniak 1, Jaworski, Burzak 3, Ostroushko 4, Janikowski 4, Fedeńczak 4, Jarosiewicz 4