Młodzieżowiec Betardu Sparty sprawdził się w Ostrowie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2024-04-16 21:40 | Zmodyfikowano: 2024-04-16 21:40
Młodzieżowiec Betardu Sparty sprawdził się w Ostrowie - fot. WTS Sparta Wrocław

Turniej szkoleniowy zgromadził na stracie czołówkę polskich juniorów. Jedynym przedstawicielem wrocławskiego klubu był Jakub Krawczyk. Junior Betardu Sparty miejscowy tor znał doskonale, bo do zespołu z Wrocławia trafił właśnie z Ostrowa Wielkopolskiego.

Krawczyk występy zaczął od 7 punktów w trzech startach, co po trzech seriach plasowało go w czołówce zawodów. W dwóch kolejnych wyścigach zawodnik wrocławskiego klubu dojeżdżał do mety na trzeciej pozycji i ostatecznie z dorobkiem 9 punktów zajął siódmą lokatę w zawodach.

Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się w 16. biegu, w którym spotkali się niepokonani do tego momentu Damian Ratajczak i Oskar Paluch ze Stali Gorzów. Wygrał ten pierwszy, a po kolejnej trójce w ostatniej serii junior z Leszna z kompletem 15 punktów zwyciężył także całym turnieju. Na drugim stopniu podium stanął Paluch, a walka o trzecią pozycję rozstrzygnęła się dopiero po biegu dodatkowym. W nim najszybszy był reprezentant gospodarzy Sebastian Szostak.