Szczypiorniści Chrobrego w półfinale Superligi

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-04-17 22:49
Szczypiorniści Chrobrego w półfinale Superligi - fot. chrobryhandball.pl

Chrobry od początku przejął inicjatywę i szybko grał w ataku. Rywale mieli z tym problemy, ale po chwili byli w stanie nadążać za gospodarzami. Ci jednak z drugiej strony poprawili defensywę i ostatecznie do przerwy prowadzili 13:11.

W drugiej połowie już na początku głogowianie podwyższyli prowadzenie i wydawało się, że już do końca spotkania nic im nie zagrozi. Prowadzenie oscylowało wokół 3-4 bramek. Pod koniec jednak do głosu doszli puławianie i niebezpiecznie zmniejszyli przewagę. Ostatecznie jednak Chrobry obronił się przed naporem rywali i wygrał 26:24, a w całej ćwierćfinałowej serii triumfował 2:1.

KGHM Chrobry Głogów – Azoty Puławy 26:24 (13:11)

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 2-1 dla Chrobrego. W półfinale play off zespół z Głogowa zmierzy się z Industrią Kielce, a Azoty zagrają teraz o miejsca 5-8.

Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Jędrzej Zieniewicz 5, Rafał Jamioł i Tomasz Kocznik po 4; dla Azotów - Piotr Jarosiewicz 6, Marek Marciniak 5, Kacper Adamski 4.