Derby niemal na szczycie Superligi

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-04-24 06:09
Derby niemal na szczycie Superligi - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Przed 23. serią gier spodziewano się, że do środowego pojedynku kobierzyczanki przystąpią jako druga siła ligowej tabeli. Tak jednak się nie stało, gdyż brązowe medalistki po raz pierwszy w historii uległy MKS-owi URBIS Gniezno 30:32. KPR-owi nie pomogło nawet 11 trafień Marioli Wiertelak. Piłkarki Marcina Palicy tracą do MKS-u FunFloor Lublin 2 punkty, a oba zespoły czeka jeszcze bezpośrednia potyczka w przedostatniej kolejce sezonu. Derby Dolnego Śląska będą zatem kluczowe dla drużyny z Kobierzyc, gdyż porażka może przekreślić szanse na srebro.

Zawodniczki Zagłębia podchodzą w kompletnie innych nastrojach do rywalizacji z Kobierkami. Po niedzielnym zwycięstwie z ekipą z Lublina zapewniły sobie mistrzostwo Polski na 5 spotkań przed końcem rozgrywek. Znakomite zawody rozegrała Daria Przywara. Rozgrywająca zdobyła 12 bramek, a mecz zakończył się rezultatem 27:23 dla Miedziowych.

KPR mierzył się z lubiniankami w tym sezonie 3-krotnie i za każdym razem górą była drużyna Zagłębia. Oba zespoły zagrają ze sobą również w półfinale Pucharu Polski, a zwycięzca w finale zagra z lepszym z pary Młyny Stoisław Koszalin - MKS FunFloor Lublin.

Początek dzisiejszego starcia o godzinie 18.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.