Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce ręcznej

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-02 08:00
Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce ręcznej - fot. zprp.pl
fot. zprp.pl

W Kaliszu rozegrany zostanie turniej finałowy Pucharu Polski w piłce ręcznej. W piątek w półfinałach kobiet KGHM MKS Zagłębie Lubin zagra z KPRem Gminy Kobierzyce, a Młyny Stoisław Koszalin zmierzą się z MKSem Lublin. W sobotę w rywalizacji mężczyzn KGHM Chrobry Głogów będzie walczył z Wisłą Płock, a Wybrzeże Gdańsk z Industrią Kielce. Finały zaplanowano na niedzielę.

Będzie to jedna z największych imprez w Polsce – deklaruje prezes MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła – Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że to właśnie w Kaliszu, mieście w którym narodził się szczypiorniak na ziemiach polskich, odbędzie się Final Four Pucharu Polski. Przed nami trzy dni rywalizacji na najwyższym poziomie okraszonej całą paletą wydarzeń towarzyszących – dodaje.

Wierzę, że finałowy turniej Pucharu Polski w Kaliszu będzie wspaniałym wydarzeniem w świecie polskiej piłki ręcznej – mówi Henryk Szczepański, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. I dodaje – Choć idea finałowego weekendu nie jest nam obca, to po raz pierwszy w historii w jednym miejscu spotkają się zarówno najlepsze kluby męskie, jak i żeńskie. Mam wielką nadzieję, że dzięki temu zawodnicy i kibice wszystkich ośmiu drużyn stworzą wyjątkową atmosferę, a Kalisz, miasto bardzo mocno zakorzenione w tradycji szczypiorniaka, na ten czas stanie się stolicą piłki ręcznej w naszym kraju.

Warto nadmienić, że kolejne dwie edycje Final Four Pucharu Polski w sezonach 2024/25 i 2025/26 również odbędą się w Kaliszu.

Final Four Pucharu Polski 2023/24:

Piątek, 3.05.2024:

godz. 14.30: KPR Gminy Kobierzyce – KGHM MKS Zagłębie Lubin

godz. 17.00: Młyny Stoisław Koszalin – MKS Lublin

Sobota, 4.05.2024:

godz. 16.00: KGHM Chrobry Głogów – Wisła Płock

godz. 18.30: Wybrzeże Gdańsk – Industria Kielce

Niedziela, 5.05.2024:

godz. 14.15: finał Pucharu Polski Kobiet

godz. 20.15: finał Pucharu Polski Mężczyzn


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.