Policjanci zlikwidowali laboratoria, w których produkowano metamfetaminę

GN, PAP | Utworzono: 2024-05-14 14:00 | Zmodyfikowano: 2024-05-14 14:01
Policjanci zlikwidowali laboratoria, w których produkowano metamfetaminę - fot. Policja
fot. Policja

Policyjna akcja miała miejsce w czwartek 9 maja. Funkcjonariusze wytypowali kilka miejsc, w których mogła odbywać się produkcja narkotyków. Policjanci jednocześnie sprawdzili zarówno mieszkania, jak i budynki gospodarcze w gminy Chojnów.

"W jednym z lokali w kuchni na płycie indukcyjnej, obok gotującego się dla domowników obiadu, policjanci znaleźli produkcję metamfetaminy. W garnku postawionym na kuchence zabezpieczono kilka litrów płynnego chlorowodorku metamfetaminy oraz prawie kilogram gotowego już produktu. W kolejnych mieszkaniach policjanci ujawnili kompletną linię produkcyjną, wszelkie niezbędne prekursory narkotykowe i substancje pomocnicze" - przekazała kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

Łącznie w ręce policji trafiło 18 litrów substancji wykorzystywanych do produkcji metamfetaminy, w tym 4 kg gotowego produktu, tzw. "kryształu". Oprócz tego funkcjonariusze znaleźli mniejsze ilości tabletek MDMA i marihuanę. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn - dwóch w wieku 38 lat i jednego 41-latka.

"Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legnicy, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. za wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności" - przekazała kom. Jagoda Ekiert.

Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano trzymiesięczny areszt.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Zdjęcia
Policjanci zlikwidowali laboratoria, w których produkowano metamfetaminę - 4
Policjanci zlikwidowali laboratoria, w których produkowano metamfetaminę - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.