Chrobry Głogów dalej od brązowego medalu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-18 17:08 | Zmodyfikowano: 2024-05-19 06:56
Chrobry Głogów dalej od brązowego medalu - fot. chrobryhandball.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Goście już od pierwszych minut meczu pokazali, że ich głównym atutem w tym spotkaniu będzie obrona. Dla Górnika trafił Ilchenko, szybko odpowiedział Paterek, ale przez kolejne minuty KGHM Chrobry miał problemy z defensywą zabrzan i bramek nie zdobywał. Kolejną, w 8. minucie rzucił Orpik i było 2:4. Goście budowali przewagę i mogłaby by być ona dużo większa, gdyby nie Stachera między słupkami głogowskiej bramki. Już w 3. minucie odbił rzut karny wykonywany przez Mauera, a później jeszcze wielokrotnie ratował Chrobrego przed stratą kolejnych bramek. W Chrobrym zawodziła skuteczność, ale przede wszystkim głogowianie nie mieli dobrej recepty na dobrze grającą defensywę gości.

Wysokie prowadzenie do przerwy pozwoliło Górnikowi dużo pewniej i spokojniej rozgrywać drugą część spotkania. Obraz gry nie zmienił się zbytnio i choć gra się wyrównała, to przewaga z pierwszej części meczu pozwoliła zabrzanom spokojnie dowieźć do ostatniego gwizdka wysokie zwycięstwo.

KGHM Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 21:28 (11:17).

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 1-0 dla Górnika. Kolejny mecz zostanie rozegrany 25 maja w Zabrzu.

Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Jakub Orpik i Paweł Paterek po 4, Jędrzej Zieniewicz 3; dla Górnika - Taras Minocki 10, Damian Przytuła i Lukas Morkovsky po 5.