Puchar Polski nie dla piłkarek Śląska Wrocław

Wojciech Klich, WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-19 20:10
Puchar Polski nie dla piłkarek Śląska Wrocław - fot. slaskwroclaw.pl

Na pierwszą groźną szansę nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie GKS wywalczył rzut rożny. Do dośrodkowania dopadła Aleksandra Nieciąg, ale na całe szczęście piłka poleciała wysoko nad bramką strzeżoną przez Annę Bocian. Oprócz tej jednej sytuacji mecz był spokojny. Obie ekipy znały stawkę i nie zamierzały podejmować niepotrzebnego ryzyka.

W 34. minucie sędzia Ewa Augustyn wskazała na jedenasty metr. Do piłki podeszła Marlena Hajduk i pewnym uderzeniem wyprowadziła GKS na prowadzenie. Śląsk po utracie bramki nie złożył broni, ale do przerwy nie udało się doprowadzić do wyrównania. Doskonałą szansę miała Marcelina Buś. Napastniczka nie zdołała jej wykorzystać, a nawet jeśli padłby gol, to i tak nie zostałby uznany, gdyż liniowa dopatrzyła się spalonego.

Druga połowa rozpoczęła się w najgorszy możliwy sposób. Po rzucie rożnym piłkę do siatki wbiła Nicola Brzęczek i GKS prowadził już 2:0.

Niestety ekipa z Katowic złapała wiatr w żagle. W 55. minucie Aleksandra Nieciąg ładnie ograła jedną z obrończyń Śląska i zapakowała piłkę pod poprzeczkę.

Śląsk Wrocław przegrał z GKS-em Katowice 0:3 i zdobył srebrny medal rozgrywek Orlen Pucharu Polski.