Osiedle we Lwowie - oczami wrocławskich studentów

Piotr Osowicz, MC | Utworzono: 2024-05-24 09:15 | Zmodyfikowano: 2024-05-24 09:16
Osiedle we Lwowie - oczami wrocławskich studentów - fot. Piotr Osowicz
fot. Piotr Osowicz

Ma to być miejsce, gdzie trafią weterani i osoby poszkodowane w wyniku agresji Rosji na Ukrainę. Co teraz stanie się z tą realizacja, tłumaczy dr Jerzy Łątka wykładowca z Wydziału Architektury. -Dzielnica znajduje się w pobliżu największego szpitala w regionie, który w tej chwili będzie rozbudowywany przez światowej sławy architekta Shigeru Bana. W związku z tym praca, która została wykonana przez studentów, będzie stanowić podstawę, wskazówki do dalszego rozwoju tej części miasta.

Dr Łątka zaznacza, że projekt osiedla dla lwowskiej dzielnicy Zboishcha opracowany przez studentów to część szerszej współpracy uczelni na rzecz wsparcia Ukrainy. Studenci podjęli się wykonać ten projekt w ramach współprowadzonych przez siebie zajęć „Studio Habitat – Złożone Struktury Mieszkaniowe”. -To nie było łatwe zadanie, mówi Helena Wacławiec studentka III roku wudziału Architektury :

-Dla mnie najtrudniejsze było zaprojektowanie tego terenu i zwrócenie uwagi na oświetlenie mieszkań. Stok jest północny więc musieliśmy przemyśleć jak oświetlić jak ułożyć te bloki żeby każde z mieszkań było dobrze oświetlone.

Studenckie projekty powstały we współpracy z Urzędem Miasta Lwowa. Tamtejszy magistrat przygotował szczegółowe materiały i informacje dotyczące terenu. Z kolei gotowe koncepcje – w formie plansz – oglądał już Yuri Tokar, konsul honorowy generalny Ukrainy we Wrocławiu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.