9-osobowy bus nowością w domu dziecka

Jakub Thauer, JD | Utworzono: 2024-06-02 14:49
9-osobowy bus nowością w domu dziecka  - fot. Jakub Thauer
fot. Jakub Thauer

Placówkę prowadzą Danuta i Janusz Popiołkowie ze Szklarskiej Poręby. Obecnie, pod swoją opieką mają jedenaścioro dzieci w wieku od 3 do 22 lat.

Wartość tego pojazdu to ponad 185 tysięcy złotych. Sfinansowanie go było możliwe dzięki Fundacji ESPA. „W ten sposób wspieramy państwa Popiołek, którzy dają od siebie bardzo dużo miłości oraz empatii dla dzieci powiatu karkonoskiego, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji i zostały w różnych okolicznościach, i z różnych sytuacji, odebrane swoim rodzinom” - mówi Radiu Wrocław starosta karkonoski, Krzysztof Wiśniewski.

Bus dla domu dziecka: "To spore ułatwienie"

„Auto będzie nam zdecydowanie ułatwiało przemieszczanie się na różne imprezy, czy do kina do Jeleniej Góry, do Teatru Zdrojowego, czy na poranki muzyczne do filharmonii. Do tej pory pożyczaliśmy od kogoś auto albo część dzieci zostawała w domu. Raz jechały jedne, a raz drugie” - dodaje Danuta Popiołek, która wraz z mężem od 11 lat prowadzi rodziny dom dziecka.

Powiat karkonoski opłaci pierwsze 24 raty leasingu. Po tym czasie rodzina będzie mogła wykupić samochód lub korzystać z niego nadal w ramach leasingu lub najmu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.