Leśnicy apelują o rozsądek w czasie burz

Beata Makowska, GN | Utworzono: 2024-06-09 16:12 | Zmodyfikowano: 2024-06-09 16:13
Leśnicy apelują o rozsądek w czasie burz  - fot. Lasy Państwowe
fot. Lasy Państwowe

Dolnośląskie Lasy Państwowe apelują do turystów, aby potrafili zachować się podczas burzy w lesie i w górach.

„Ostatnia aura doświadcza nas dosyć gwałtownymi zmianami w pogodzie, a odpowiednie zachowanie w tak niebezpiecznej sytuacji jak burza, zwłaszcza w górach, może zagwarantować nam bezpieczeństwo” – powiedziała Radiu Wrocław Malwina Sokołowska, rzeczniczka dolnośląskich lasów.

„Niespodziewanie możemy się znaleźć w sytuacji niebezpiecznej. Pamiętajmy, jeżeli jesteśmy w tym czasie w górach, to staramy się zejść jak najniżej. Jeśli nie jest to możliwe, kucnijmy na plecaku, zwińmy się w kłębek, w takiej pozycji embrionalnej, ale nie dotykajmy drzew ani dużych skał.”

„Jeżeli nasz spacer prowadzi wzdłuż jakiegoś zbiornika wody, wzdłuż rzeki czy strumienia, tez oddalmy się od tego miejsca. Postarajmy się jak najszybciej dotrzeć do jakiś zabudowań, lub schronić się nawet w naszym samochodzie, jeśli wybraliśmy się nim na te wyprawę”.

Służby doradzają, aby zawsze przed wyruszeniem na szlak, czy na wycieczkę do lasu, sprawdzać mapy pogodowe. Jeżeli zapowiadane są burze – bezpieczniej zrezygnować z eskapady i przeczekać niebezpieczną aurę.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.