Ruszyły wakacyjne spacery po Dzierżoniowie

Bartosz Szarafin, MF | Utworzono: 2024-06-23 11:40 | Zmodyfikowano: 2024-06-23 11:41
Ruszyły wakacyjne spacery po Dzierżoniowie - Fot: archiwalne, autor nieznany
Fot: archiwalne, autor nieznany

Będzie ich łącznie sześć, a każdy z nich poświęcony będzie innej tematyce. Spacery obejmą również różnorodność religijną, możliwość poznania miasta oczami Ericha Hasse — dawnego kronikarza oraz lepsze zrozumienie historii, podążając ścieżkami wzdłuż murów miejskich.

"Polega to na wycieczce po Dzierżoniowie i poznaniu historii miasta, ale z takiego specyficznego punktu widzenia. W tym roku poznać będzie można m.in.: filmowy Dzierżoniów, ślady dzierżoniowskich żydów — a to jest bardzo bogata w Dzierżoniowie historia. Będzie również spotkanie dotyczące wysokiego Dzierżoniowa, ale tutaj rąbka tajemnicy na razie nie uchylimy" - mówi Radiu Wrocław Rafał Pilśniak z Urzędu Miejskiego w Dzierżoniowie.

Śladami historii miasta

Od 23 czerwca do 25 sierpnia w Dzierżoniowie odbędzie się wyjątkowa podróż. Cykl niedzielnych spacerów rozpoczął się od tematu "Filmowy Dzierżoniów". Spacer z przewodnikiem będzie organizowany co dwa tygodnie. Można wziąć udział we wszystkich lub wybrać temat, który nas interesuje.

"To jest na pewno coś wyjątkowego, bo odbiega od takiego standardowego zwiedzania Dzierżoniowa, i możemy być zainteresowani tylko jednym wątkiem i ten wątek poznać bardzo szczegółowo, a przewodnik to jest taki najmocniejszy punkt tego programu, bo idziemy z człowiekiem, który doskonale zna historię Dzierżoniowa, mnóstwo interesujących ciekawostek na temat miasta" - dodaje Pilśniak.

Każdy spacer rozpoczyna się o godzinie 11:00. Spacery są bezpłatne, a prowadzą je przewodnicy z Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa.

Harmonogram tematycznych spacerów po Dzierżoniowie

23 czerwca – Filmowy Dzierżoniów (godz. 11.00, rynek)
7 lipca – Śladem Dzierżoniowskich Żydów (godz. 11.00, rynek)
21 lipca – Wysoki Dzierżoniów (godz. 11.00, rynek)
4 sierpnia – Wzdłuż murów miejskich (godz. 11.00, Wał Szwedzki)
18 sierpnia – Różnorodność religijna Dzierżoniowa (godz. 11.00, rynek)
25 sierpnia – Dzierżoniów oczami Ericha Hasse (godz. 11.00, dworzec PKP)


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.