Klinika prof. Chybickiej dostała nowy separator komórkowy

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-02-05 16:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Nowoczesny separator komórkowy, wart 180 tys., od dziś oficjalnie służyć będzie małym pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Jego zakup był możliwy dzięki funduszom, jakie na ten cel pozyskała Kancelaria BSO Prawo & Podatki podczas grudniowej, IV Aukcji Charytatywnej.

Zakup nowego separatora komórkowego był koniecznością. Obecnie użytkowane w Klinice urządzenie jest tak stare, że lada moment może się zepsuć - mówi mec. Krzysztof Bramorski, organizator Aukcji. Przede wszystkim cieszy nas jednak fakt, że tak szybko udało się przeprowadzić procedurę zakupu aparatury i w zaledwie dwa miesiące po Aukcji możemy przekazać nowy separator komórkowy - dodaje.

Nowe urządzenie cieszy zarówno lekarzy z Kliniki, jak i pacjentów. Od dłuższego czasu obawiali się oni najgorszego - całkowitego wyłączenia starego urządzenia. Separator komórkowy umożliwia pobieranie komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej, podczas małoinwazyjnego i pozbawionego konieczności stosowania narkozy, zabiegu. To bardzo prosty i podobny do pobierania krwi zabieg, mało stresujący dla dzieci, które wystarczająco dużo cierpią na codzień.

W uroczystości przekazania urządzenia, która odbyła się w bibliotece wrocławskiej Kliniki wzięli udział: prof. Alicja Chybicka, mec. Krzysztof Bramorski, reprezentanci Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" oraz zaproszeni goście.

Spotkanie stało się również okazją do podsumowania kilkuletniej już działalności Kancelarii BSO Prawo & Podatki na rzecz Kliniki oraz złożenia podziękowań organizacjom i mediom patronującym Aukcji. Z rąk dzieci odebrali oni upominki, przygotowane specjalnie dla nich przez małych pacjentów.

Mec. Krzysztof Bramorski ogłosił również rozpoczęcie przygotowań do V Aukcji Charytatywnej, która odbędzie się w grudniu tego roku.

Co roku, Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki przyciąga rzeszę osób, które chcą pomóc małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Jej ostatnie cztery edycje przyniosły w sumie 400 tys. złotych, za które zakupiono wiele cennego sprzętu medycznego na potrzeby Kliniki m.in. pulsoksymetry, pompy infuzyjne, łóżka rehabilitacyjne i reanimacyjne, czy najnowszej klasy analizator biochemiczny.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama