Chrobry zakończył sezon na 6. miejscu. Porażka na koniec - Radio Wrocław

Chrobry zakończył sezon na 6. miejscu. Porażka na koniec

RW, mat. prasowe
| Miesiąc temu, 2026-05-11, 06:13
Chrobry zakończył sezon na 6. miejscu. Porażka na koniec - Piłkarze ręczni Chrobrego zakończyli sezon na 6 miejscu.
Piłkarze ręczni Chrobrego zakończyli sezon na 6 miejscu.
Fot. mat. prasowe

Do spotkania Chrobry podszedł w trudnej sytuacji kadrowej, bo na liście znalazło się jedynie 14 zawodników, a aż 8 siedziało na trybunach, ze względu na kontuzje. 

Walka rozpoczęła się od pierwszego gwizdka, mecz nabierał tempa i goście szybko wyszli na prowadzenie 5:3. Chrobry nie odpuszczał i chwilę później był już remis. Kaliszanie zwiększyli jednak przewagę pod koniec pierwszej części meczu i do szatni Głogowianie schodzili przegrywając 14:19.

To była spora zaliczka przed drugą częścią meczu. Głogowianie grali ambitnie, ale brakowało jednak argumentów. Brak zagrożenia ze skrzydeł pozwolił Kaliszanom na skupieniu obrony na rozegraniu, dodatkowo w bramce dobrze spisywał się Wyszomirski. Pomimo ambitnej walki KGHM Chrobrego goście kontrolowali mecz do ostatniej syreny i mogli cieszyć się z wywalczonego 5. miejsca.

KGHM Chrobry Głogów – Netland MKS Kalisz 28:33 (14:19)

MKS Kalisz na koniec sezonu został sklasyfikowany na piątym miejscu, a Chrobry zajął szóste.

Najwięcej bramek – dla Chrobrego: Paweł Paterek 10, Wojciech Dadej 6, Jakub Adamski 4; dla Kalisza: Rostyslaw Poliszczuk 7, Jakub Moryń 5, Dawid Fedeńczak, Joel Ribeiro i Łukasz Kucharzyk po 4.

ZOBACZ TEŻ: Jedenasty Puchar Polski w historii dla szczypiornistek z Lubina


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.