Ustawiali przetargi na odbiór i wywóz śmieci w Wałbrzychu. Prokuratura ma na celowniku aż 11 osób

Jednym z oskarżonych jest były prezes wałbrzyskiego Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych Bogusław S.
- Dwie osoby z Wałbrzycha jest były prezes oraz jeden z pracowników Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych oni mają właśnie postawione zarzuty niegospodarności w zakresie zawierania tych umów i realizacji tych tych przetargów. O ile pamiętam w wypadku Wałbrzycha szkoda wynosi około 17 milionów złotych - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Mariusz Pindera.
Sprawa dotyczy ustawiania przetargów na realizacji linii produkcyjnych do segregacji śmieci.
- Dwie osoby z firmy, która zajmowała się wykonywaniem takich tego rodzaju inwestycji, weszły w porozumienie z przedstawicielami spółek komunalnych, które zajmowały odbiorem i utylizacją śmieci. Proponowali takie zorganizowanie przetargów, żeby one automatycznie uwzględniały tą jedną firmę wykonawczą - informuje Mariusz Pindera.
Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia.
CZYTAJ WIĘCEJ: Doradca marszałka ds. łowiectwa strzelał z broni między domami. Taki pokaz urządził dla młodej pary
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

