Wojskowe popisy przed Ratuszem skruszą serca

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2008-12-03 10:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

IV Doroczna Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki otwarta jest dla wszystkich chętnych do wspomożenia dzieci z chorobami nowotworowymi z wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

4 grudnia o godz. 18.00 w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza licytować będziemy m.in.: pióro prof. Jana Miodka, rysunek Andrzeja Tylkowskiego, rękopis wiersza Tadeusza Różewicza, fajkę prof. Bronisława Geremka, obraz Edwarda Dwurnika, gwasze Magdaleny Abakanowicz i wiele innych wspaniałych darów (zobacz zdjęcia), w tym przedmioty podarowane przez Prezydentów: Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Ryszarda Kaczorowskiego i Vaclava Havla. Wszystkie upominki można oglądać do 4 grudnia 2008 r. na wystawie w Ratuszu, jak również w Internecie pod adresem www.bramorski.pl/aukcja/.

W tym roku będziemy świadkami spektakularnego otwarcia Aukcji. 4 grudnia 2008 r. o godz. 17.45 na wrocławskim Rynku, przed wejściem do Ratusza rozpocznie się występ Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu Wojskowego. To niecodzienne wydarzenie po raz pierwszy towarzyszy Aukcji i z pewnością będzie wspaniałym przeżyciem dla mieszkańców Wrocławia i gości Aukcji.
Znakomita, kilkunastoosobowa orkiestra zaprezentuje się w piętnastominutowym koncercie prezentując swój kunszt i zachęcając tym samym do pomocy finansowej Klinice.
W czasie trwania występu orkiestry oraz podczas licytacji w Ratuszu do kupienia będą cegiełki o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł - zysk z ich sprzedaży również wspomoże dzieci z nowotworami. Podobnie jak w roku ubiegłym autorem cegiełek jest wrocławski rysownik Andrzej Tylkowski.

Dla tych osób, które nie mogą osobiście uczestniczyć w Aukcji Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" uruchomiła specjalne konto bankowe o numerze 68 1160 2202 0000 0000 9739 2333. Do 8 grudnia 2008 r. można dokonywać na nie wpłat pieniędzy przeznaczonych na rzecz dzieci z Kliniki prowadzonej przez profesor Alicję Chybicką.

Wszystkie pieniądze pochodzące z licytacji darów, sprzedaży cegiełek oraz wpłacone na konto Fundacji przekazane zostaną na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do ratowania życia małych pacjentów będących pod opieką Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

O organizatorach aukcji, gościach, prowadzących przeczytasz też tu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.