Polacy podkładali bomby w Ikei

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-10-08 09:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. archiwum prw.pl

Dziś we Wrocławiu odbyła się specjalna konferencja CBŚ o zatrzymaniu dwóch Polaków, którzy terroryzowali sieci hipermarketów IKEA w całej Europie. Wzięli w niej udział Komendant Główny Policji, Generalny Inspektor Andrzej Matejuk i wiceprokurator apelacyjny Wiesław Bilski.

Zatrzymani mężczyźni podłożyli bomby o niewielkiej sile rażenia w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech i w Czechach. Najpoważniejszy wybuch nastąpił w Dreźnie, gdzie niewielkie obrażenia odniosło kilka osób. Jak mówi Andrzej Matejuk, sprawcy działali w pełni profesjonalnie i mieli dokładny plan:

Dopiero po detonacji w Pradze, dwóch mężczyzn skontaktowało się z zarządem sieci IKEA, żądając 6 milionów Euro okupu. Terroryści zostali zatrzymani przez policjantów jednej z dolnośląskich powiatowych komend policji, ponieważ dzwonili z terenu naszego województwa. Jeden z zatrzymanych 39-latków to dobrze wykształcony manager, mówiący w kilku językach i dobrze znający zasady funkcjonowania wielkich korporacji.

Prokuratura Apelacyja we Wrocławiu postawiła obu mężczyznom zarzuty wymuszenia rozbójniczego i sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Wrocławski sąd aresztował ich na 3 miesiące. 


 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama