Śląsk pokonał Skierniewice

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2011-10-09 21:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Gospodarze dominowali na parkiecie przez większość spotkania. Tylko w inauguracyjnej kwarcie koszykarze MKS-u dotrzymywali kroku wrocławianom.

Mecz rozpoczął się po myśli gości, którzy już po 2 minutach gry prowadzili 10:2. Impuls do odrabiania strat w drużynie WKS-u dali Radosław Hyży oraz kapitan
Adrian Mroczek-Truskowski. Później do tej dwójki dołączył trzeci doświadczony gracz - Mirosław Łopatka i gospodarze zaczęli budować swoją przewagę.

Losy meczu rozstrzygnęła druga kwarta, wygrana przez zespół WKS-u 21:9. Po przerwie zespołowo grający Śląsk prowadził już nawet różnicą blisko 40 punktów. W końcówce trener wrocławian mógł ze spokojem desygnować na parkiet zawodników rezerwowych. Oprócz Hyżego, Mroczka-Truskowskiego i Łopatki, dobre zawody zagrał rozgrywający Norbert Kulon, który zapisał na swoim koncie 6 asyst.

Dzięki trzeciej wygranej w sezonie Śląsk objął samodzielne prowadzenie w tabeli grupy B II ligi.

WKS Śląsk Wrocław - MKS Skierniewice 90:58 (21:20, 21:9, 20:14, 28:15)

Punkty Śląsk Wrocław: A. Mroczek-Truskowski 20, M. Łopatka 15, R. Hyży 15, M. Bluma 8, W. Leszczyński 7, N. Kulon 7, M. Kowalski 5, M. Płatek 4, T. Bodziński 4, P. Bawolski 2, K. Kowalski 2, P. Bochenkiewicz 1

Punkty MKS Skierniewice: K. Świech 25, P. Tradecki 11, Ł. Mąkolski 9, P. Czaplicki 6, J. Zieliński 6, P. Sikorski 1, P. Sas 0, A. El-Ward 0, M. Krawiec 0, S. Małek 0, M. Żelisławski 0