Bądź w formie i walcz z cukrzycą!

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-11-03 11:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna i bardzo podstępna. W Polsce cierpi na nią ok. 2,5 miliona osób. Przy czym szacuje się, że tylko u połowy z nich została ona zdiagnozowana. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i uświadamianie zagrożeń związanych z tą chorobą. Leczenie cukrzycy wymaga bowiem kompleksowego podejścia. Tu ważna jest i wiedza, i dieta, ale także odpowiedni wysiłek fizyczny. Stąd pomysł na dedykowaną kampanię edukacyjno – informacyjną w ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

Najbliższa odsłona wrocławskiej akcji odbędzie się w sobotę (05.11.2011r.) m.in. w Pasażu Grunwaldzkim.

- Tam na wszystkich chętnych w godz. od 12.00 do 16.00 czekać będą specjaliści, którzy bezpłatnie wykonają pomiary ciśnienia tętniczego krwi, glukozy oraz spirometrię. Będzie także można skorzystać z porad dietetyka, porozmawiać z konsultantem wojewódzkim ds. diabetologii, a także wziąć udział w degustacji zdrowej żywności – mówi Ewa Pacia ze Stowarzyszenia Forum Medicum, koordynatora miejskiego programu „Miasto w Formie”. – Za aktywny udział w akcji każdy otrzyma punkty, które po uzbieraniu odpowiedniej ilości będzie można wymieniać na nagrody – dodaje.

Na miejscu będzie także specjalne stoisko „Miasta w Formie”, przy którym będzie można dowiedzieć się o innych akcjach zdrowotnych oraz konkursach realizowanych w ramach programu.

Więcej informacji o akcji na miastowformie.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama