WKS Śląsk Wrocław wygrywa derby!

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-11-28 08:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Od początku do końca spotkanie kontrolowali gospodarze, którzy praktycznie już w pierwszych minutach ustawili sobie ten mecz prowadząc 12:0. Śląsk ani przez moment nie oddał swoim rywalom prowadzenia, choć WKK w końcówce pierwszej kwarty podgonił wynik przegrywając już tylko 15:20.

Drugą i trzecią kwartę na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, prowadząc przed ostatnią odsłoną 55:38. Wydawało się zatem, że emocji już nie będzie, ale niespodziewanie w pierwszej części czwartej kwarty to WKK było lepszym zespołem. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego w połowie tej odsłony zmniejszyli straty, przegrywając już tylko 48:59. Wtedy jednak o czas poprosił trener Rafał Kalwasiński, a do końca spotkania na parkiecie rządził już tylko Śląsk wygrywając ostatecznie 72:48.

Dzięki zwycięstwu Śląsk pozostał liderem tabeli drugiej ligi, mając identyczny dorobek punktowy jak Alba Chorzów. Koszykarze WKK Wrocław zajmują aktualnie siódmą pozycję.

WKS Śląsk Wrocław 72:48 WKK Wrocław (20:15, 16:12, 19:11, 17:10)

Punkty dla Śląska: M. Łopatka 15, R. Hyży 15, A. Mroczek- Truskowski 11, A. Grygiel 9, M. Płatek 8, M. Kowalski 6, P. Bawolski 4, P. Bochenkiewicz 2, N. Kulon 2

Punkty dla WKK: K. Sęk 13, J. Koelner 11, J. Zyskowski 10, P. Niedźwiedzki 10, J. Grzeliński 4