Pod kontrolą Turowa? (Transmisja)

| Utworzono: 2011-12-09 10:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Najbliższy czas to przede wszystkim Puchar Europy i walka koszykarzy PGE Turowa Zgorzelec o awans do drugiej rundy rozgrywek. Między jednym a drugim meczem rywalizacji międzynarodowej jest jeszcze liga. Dziś zespół wicemistrzów Polski czeka spotkanie 15 kolejki TBL z PBG Basketem Poznań.

Turów pierwsze starcie obu drużyn w ekstraklasie w tym sezonie wygrał w stolicy Wielkopolski 80:68. Inauguracyjna kwarta okazała się decydująca. W kolejnych zgorzelczanie kontrolowali przebieg pojedynku.

Dziś również zespół Jacka Winnickiego nie powinien mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. W ciemno można założyć, że szansę przed zgorzelecką publicznością otrzymają ci koszykarze, którzy mniej grają w Pucharze Europy. Być może znów próbkę ofensywnych umiejętności zaprezentuje ambitny Michał Jankowski.

Ponownie w dolnośląskiej drużynie nie wystąpi Michał Gabiński. Skrzydłowy cały czas boryka się z kontuzją. Nie wiadomo ile jeszcze potrwa jego przerwa w grze.

Basket ostatnio przerwał fatalną serię. Pokonał w ekstraklasie przed własnymi kibicami Zastal Zielona Góra 90:77. Świetnie w tym spotkaniu zaprezentował się przede wszystkim Mateusz Bartosz. Nowy gracz w zespole z Poznania rzucił 16 punktów i miał 11 zbiórek. Przed konfrontacją z zielonogórzanami Basket zanotował aż 6 porażek z rzędu. Zajmuje dopiero 10 miejsce w ligowej tabeli.

O tym, że dzisiejsze starcie może być tym z gatunku "bez historii" niech świadczy bilans wyjazdowych meczów ekipy z Wielkopolski. W pięciu starciach ani razu nie udało im się wywieść punktów z terenu przeciwnika.

Początek spotkania 15 kolejki TBL PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań o 18.30. Relacja z meczu w Radiu Wrocław. Pełna transmisja spotkania na poniżej.