Mamy lidera! Turów pokonał Zastal

| Utworzono: 2011-12-24 11:09 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W ostatnim swoim występie w tym roku wicemistrzowie Polski pokonali Zastal Zielona Góra 74:65. Teraz koszykarzy Jacka Winnickiego czekają krótkie świąteczne urlopy. Zasłużyli na nie sprawiając miły prezent pod choinkę swoim kibicom.

Mimo 9 punktowej wygranej mecz znów był zacięty. "Znów" bo do emocjonujących spotkań z udziałem PGE Turowa zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Pierwsza kwarta pod dyktando gości. Świetnie grał Hodge. W końcówce zgorzelczanie odrobili stratę ale i tak o dwa punkty lepszy był zespół Tomasza Jankowskiego.

W drugich 10 minutach zdecydowanie dominowali Dolnoślązacy. Rozpoczęło się od świetnej obrony a kończyło na efektownych akcjach pod koszem przeciwnika. Turów wygrał tę ćwiartkę 10 punktami a Zastalowi pozwolił na zdobycie tylko 9 oczek.

Po przerwie pojedynek się wyrównał choć jeszcze w trzeciej kwarcie Turów odskoczył na kilkanaście punktów. Dzięki dobrej grze Fliegiera koszykarze z Zielonej Góry najpierw trzymali dystans a później zbliżyli się do przeciwnika.

Prawdziwą pogoń rozpoczęli w ostatnich 10 minutach. Do zdobywania punktów włączył się niewidoczny przez długie momenty Hodge. Trafiał także Chanas. Kibice w Zgorzelcu mogli mieć powody ku temu by obawiać się o końcowy rezultat. W decydujących momentach gospodarze jednak stanęli na wysokości zadania. Pewnie egzekwowali rzuty wolne i nie dali sobie wydrzeć dwóch punktów.

Dzięki zwycięstwu Turów wraca na pierwsze miejsce w tabeli, koszykarze mają kilka dni wolnego i wyjeżdżają na spotkanie z rodzinami a kibice na Dolnym Śląsku w dobrych nastrojach spędzą okres świąteczny.

PGE Turów Zgorzelec - Zastal Zielona Góra 74:65 (15:17, 19:9, 22:21, 18:18)

PGE Turów: Kickert 18, Cel 14, Jackson 11, Wysocki 10, Moore 10, Gustas 4, Lauderdale 4, Chyliński 3, Mielczarek 0.

Zastal: Flieger 14, Hodge 14, Archibeque 8, Mirković 7, Chanas 7, Rajewicz 6, Chodkiewicz M. 3, Dłoniak 2, Stelmach 2, Sroka 2, Matczak 0, Chodkiewicz A. 0.