VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Adamus 2008"

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2008-10-29 10:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Górze i LO w Górze. Patronat honorowy, podobnie jak w poprzednich latach, sprawuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Kurator Oświaty.

Wykonawców oceniać będzie jury profesjonalne i młodzieżowe. Zgłoszenie uczestnika następuje poprzez przesłanie prezentacji recytatorskiej na płycie CD lub kasecie magnetofonowej na adres szkoły do 10 listopada br. Następnie jury konkursu zakwalifikuje najlepszych wykonawców do finału, który odbędzie się w LO w Górze 21 listopada.

Uczestnicy finału obowiązkowo prezentują jeden utwór lub fragment wybranego dzieła Adama Mickiewicza oraz drugi dowolny tekst ulubionego poety bądź pisarza. Występ jednego uczestnika nie może przekroczyć 8 minut, przy drugim utworze można zastosować elementy gry aktorskiej.

Główną nagrodą jest statuetka „Złotego Adasia" wykonana przez Sebastiana Mikołajczaka. Zwycięzcę konkursu i wyróżnionych wykonawców poznamy 22 listopada podczas uroczystego koncertu galowego.

Konkurs od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, w poprzednich edycjach w górowskim liceum wystąpiło około 210 finalistów reprezentujących różne ośrodki na terenie całego kraju.

O wysokim poziomie rywalizacji świadczy również fakt, że kilku laureatów zostało absolwentami bądź studentami wyższych uczelni teatralnych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.
W ubiegłym roku do udziału w konkursie zgłosiło się około 120 wykonawców, z których 30 wystąpiło w finale w Górze.
Główną nagrodę otrzymala Urszula Kszyszczuk z Wrocławia.
Niewątpliwie i tym razem, podczas dwudniowej imprezy, młodzi wykonawcy zachwycą jurorów i publiczność doskonałą interpretacją wybranych przez siebie utworów.

Dyrektor szkoły Małgorzata Patrzykąt oraz pomysłodawca konkursu - Maciej Kostyk serdecznie zapraszają młodych wykonawców do wzięcia udziału w tej artystycznej uczcie.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszenia na stronie internetowej szkoły www.lo.pcdn.edu.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama