6. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa człowieka w Filmie.

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2008-10-03 13:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W programie wrocławskim znalazły się m. in. najlepsze filmy warszawskiej edycji festiwalu w 2007 roku: „Zwycięzcy i przegrani" oraz „Po tamtej stronie".

- „Zwycięzcy i przegrani", reż. Ulrike Franke i Michael Loeken - zdobywca Nagrody Watch Docs dla filmu pełnometrażowego, przyznanej przez jury w składzie: Petr Lom, Omar Amiralay, Roman Gutek, Violeta Krasnic i Kristina Schulgin. W uzasadnieniu jurorzy napisali: „Zwycięzcy i przegrani" to niezwykle fascynujący obraz, który przykuwa uwagę widza od początku do końca. Perfekcyjnie nakręcony, świetnie zmontowany, nieustannie prowokujący do myślenia film, który jak na dłoni ukazuje nam tak ekonomiczne, jak moralne konsekwencje globalizacji." Film ten opowiada historię chińskich robotników rozmontowujących najnowocześniejszą niemiecka koksownię, aby przenieść ją do Chin.

„Po tamtej stronie", reż. Vita Żelakeviciute - laureat Nagrody im. Jacka Kuronia za najlepszy dokument krótkometrażowy. Jury w składzie: Dorota Roszkowska, Heidi Lobato i Karel Strachota podjęło decyzję jednomyślnie, uzasadniając, że „Autorka filmu potrafi dostrzec ludzką godność w osobach, które znajdują się w beznadziejnym poniżeniu. Po tamtej stronie jest wynikiem cierpliwej obserwacji, posiada piękne zdjęcia, precyzyjny montaż, wyrazistą muzykę i wszystkie te elementy pozostają w doskonałej harmonii, tworząc skończone dzieło filmowe." Film przedstawia rosyjskich więźniów osadzonych na czas odbywania kary w szpitalu psychiatrycznym.

Wstęp na seanse i spotkania bezpłatny!

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama