Śląsk w końcu strzela. Osiem razy!

| Utworzono: 2010-07-11 17:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po dramatycznie słabych wynikach sparingowych kibice Śląska zaczęli się martwić o formę wrocławskich piłkarzy. Zwłaszcza strzelecką, bo w trzech meczach zespół stracił sześć bramek, a do siatki nie trafił ani razu.

W ostatnim spotkaniu podczas obozu przygotowawczego w Hoeckendorf Śląsk pokonał Gelb-Weiß Görlitz aż 8:0. Oczywiście nie jest to powód do przesadnej radości, bo rywal gra w niemieckiej szóstej lidze. Ale najważniejsze, że napastnicy w końcu się odblokowali, bo gole strzelali Waldemar Sobota, Łukasz Gikiewicz i Christian Diaz.

W meczu już nie zagrali testowani w trzech poprzednich spotkaniach Bartosz Broniszewski i Danilo Marković.

NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 -  Śląsk Wrocław 0:8 (0:5)
Sobota 1, Kaźmierczak 8, Celeban 14, Díaz 18, 21, Gikiewicz 53, 70, Więzik 77

Śląsk Wrocław: (I połowa) Marián Kelemen - Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Antoni Łukasiewicz, Amir Spahić - Marek Gancarczyk, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Waldemar Sobota - Cristián Omar Díaz, Vuk Sotirović.
(II połowa) Wojciech Kaczmarek - Tadeusz Socha, Mariusz Pawelec, Antoni Łukasiewicz, Przemysław Szuszkiewicz - Tomasz Szewczuk, Krzysztof Ulatowski, Sebastian Dudek, Piotr Ćwielong - Łukasz Gikiewicz, Jakub Więzik.