Śląsk lepszy od Piotrcovii

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2012-02-23 09:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Lider drugoligowych rozgrywek w wyjazdowym spotkaniu rozgromił zamykającą tabelę Piotrcovię 118:71. Wrocławianie po raz trzeci w tym sezonie uzyskali wynik
trzycyfrowy, poprawili też swój rekord w liczbie zdobytych punktów.

Mimo kilku dość istotnych braków w składzie, zespół wrocławski był zdecydowanym faworytem meczu w Piotrkowie. W ekipie lidera rozgrywek problemy zdrowotne wyeliminowały z udziału w tym spotkaniu Mirosława Łopatkę i Marcina Blumę. Nie w pełni sił byli także Adrian Mroczek-Truskowski i Rafał Glapiński, którzy choć zasiedli na ławce rezerwowych, nie pojawili się w ogóle na parkiecie. Nie było zresztą takiej konieczności, bo z wyjątkiem pierwszych minut meczu, Śląsk zdecydowanie dominował na boisku.

Początek był jednak w wykonaniu gości dość nerwowy. Kilka prostych błędów w defensywie przyjezdnych wykorzystali piotrkowianie i po 5 minutach wynik wciąż oscylował wokół remisu. Kolejny kwadrans należał już jednak zdecydowanie do lidera rozgrywek. Trafienia spod kosza Radosława Hyżego i Mateusza Płatka oraz
rzuty z dystansu Artura Grygiela dały wrocławianom 20-punktową przewagę. Później gdy gracze z pierwszej piątki stopniowo opuszczali parkiet, dzieło zniszczenia rywali kontynuowali rezerwowi Śląska. Bardzo dobrą zmianę dał zwłaszcza Wojciech Leszczyński, który zdobył 22 punkty, co było drugim wynikiem w drużynie.

Udanie swoje pojawienie na parkiecie zaakcentowali także Paweł Bochenkiewicz i Tomasz Bodziński. To po rzucie tego drugiego zawodnika w 33 minucie, wrocławianie przekroczyli granicę stu punktów. W tym momencie wynik brzmiał: 101:54 dla gości. W ostatniej kwarcie trener Rafał Kalwasiński mógł, bez trwogi o wynik, desygnować na parkiet młodszego z braci Kulonów - Maksyma, dla którego był to debiut w ligowym meczu Śląska w tym sezonie.

Wrocławian czeka teraz dwutygodniowa przerwa w lidze. Już w najbliższy weekend Śląsk zagra natomiast w finałowym turnieju rozgrywek o Puchar PZKosz. w Ostrowie Wielkopolskim. W sobotnim półfinale ekipa WKS-u zmierzy się z 1-ligowym Startem Gdynia.

UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - WKS Śląsk Wrocław 71:118 (22:36, 9:27, 19:32, 21:23).

Punkty dla Śląska: Grygiel 23, Leszczyński 22, Hyży 20, N.Kulon 18, Płatek 12, Bodziński 10, M. Kowalski 7, Bochenkiewicz 6, M.Kulon 0.