Spartan Cup

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-02-27 08:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego na 5. edycji Spartan Cup – wiosna 2012. Zawsze pierwszym spotkaniem jest mecz o Superpuchar. I teraz nie będzie inaczej. Okazały puchar już czeka!

Do piątej, jubileuszowej edycji amatorskiej ligi piłki nożnej Spartan Cup, rozgrywanej we Wrocławiu, zgłosiło się już 26 zespołów! Jest wiele nowych drużyn, są też „starzy” mistrzowie. Walka o tytuł zapowiada się bardzo ciekawie.

Jeszcze tylko dwa dni pozostały do końca pierwszego terminu zgłoszeń. Miejsc jest coraz mniej, szczególnie w pierwszej lidze, gdzie organizatorzy czekają na ubiegłorocznych graczy.

Ten sezon zapowiada się bardzo ciekawie z kilku powodów:
- mały jubileusz ligi,
- prestiż i poziom sportowy rośnie z roku na rok i mecze o mistrzostwo stają się interesującymi widowiskami,
- Śląsk Wrocław jest liderem ekstraklasy i po raz drugi w historii klubu ma szansę zdobyć mistrzostwo kraju. A wszyscy grający w lidze Spartan Cup – wierni kibice Śląska, ukochanej drużyny – liczą na to,
- wreszcie, po raz pierwszy w historii naszego kraju, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbędą się w Polsce i we Wrocławiu!

Pierwszy mecz, o Superpuchar, już 9 marca. Zagrają ubiegłoroczny Mistrz – niepokonana drużyna Śródmieścia oraz... i tutaj powinna paść nazwa drużyny, która zdobyła Puchar Ligi. A jest nim również Śródmieście! W tym przypadku zagrają Mistrz i drużyna, która była w finale Pucharu Ligi – Mateco Huby. Czyli mecz o Superpuchar wiosną roku 2012, będzie taki jak w jesieni 2011.

To będzie wielki rewanż za poprzedni sezon – relacjonuje organizator ligi Piotr Woźniak. Drużyna  Hub, to bardzo ambitny i grający ofensywny, podobający się publiczności futbol. Grają do ostatniej minuty, ale zdarzają im się przestoje, co wykorzystują rywale. Śródmieście, to wielka konsekwencja i taktyka. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, którego nie powstydziła by się nawet I liga!

Nad poprawnością gry i sportową rywalizacją w całym turnieju czuwać będzie sędzia asystent szczebla centralnego, bardzo znany arbiter Pan Piotr Piejko. Zapraszamy do śledzenia relacji z wydarzeń boiskowych i około boiskowych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama