Wrocław likwiduje miejskie autobusy

Krzysztof Horwat | Utworzono: 2012-02-29 17:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. MPK

Jak tłumaczą urzędnicy, te linie nie będą potrzebne po starcie tramwaju PLUS jadącego przez Kozanów. Część autobusów kursujących do tej pory po Legnickiej pojedzie Popowicką tak, żeby mieszkańcy tamtego rejonu nie ucierpieli z powodu zmian. Niektóre będą jeździć częściej.

- Ścisku nie będzie - zapewnia Marek Czuryło, dyrektor Wydziału Transportu:

Nowe rozkłady jazdy zaczną obowiązywać 31 marca. Na wtedy też zaplanowano premierę tramwaju na Kozanów.


Zobacz szczegółowe mapki zmian:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Janek Serce
2012-03-28 12:15:29
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dutkiewicz nie gada z Plebsem Ponimajetie ? jeszcze nie ? to zrozumcie to wkoncu !!! a teraz siądz na krześle jeden jełopie z drugim i zastanów się na kogo GŁOSOWAŁEŚ ? (przypomnieć ? na Dutkiewicza... pamięć Wraca ? ) Tak Własnie TY !!! do Ciebie mówię !!! durny capie ! masz to na kogo głosowaleś i siedź teraz cicho !!! bo to dopiero początek...
~maślice
2012-03-28 12:01:47
z adresu IP: (194.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jaki sens ma dublowanie linii tramwajów 31 i 32?Czy tę decyzję magistrat uzasadnił?
~Bystrzycka
2012-03-05 07:07:57
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak ludzie starzy,pracownicy dostaną się do Klinik PSK 1 pytam zafajdanych urzędasów ??
~Bnu
2012-03-01 08:10:50
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
żenada!w jaki sposób mają na przystanek tramwajowy dostac się osoby z ulic Bystrzyckiej, Hynka, Drzewieckiego itd!Autobus linii E jest zawsze pełny, już od drugiego przystanku, nawet byly prostety aby wprowadzić autobus przegubowy, tak ja k na większości linii pospiesznych!zeby w tramwajach nie było ścisku, musiałyby one jezdzić co 5 minut.
~xxx
2012-03-01 02:03:20
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
ch..ujnia z grzybnią - i tyle:( padaka komunikacyjna totalna:(
~kkk
2012-02-29 22:57:00
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
to jest kolejna "zachęta" do korzystania z komunikacji miejskiej. Zamiast dodawać kolejne linie, aby doprowadzić do tego, że będzie korzystniej jeździć komunik. miejską niż samochodem, to oni likwidują je. Nie wiem, jak to się ma do zapewnień, że tramwaje i autobusy w mieście mają być ważniejsze od samochodów.
~wroclawianin
2012-02-29 21:38:35
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
autobus pośpieszny E raczej nie kursuje z Kozanowa i nigdy z Kozanowa nie jeździł. Codziennie rano jest tak zatłoczony, ze możnaby określić go mianem transportu "bydlęcego". Zatłoczony tak, ze na trzecim przystanku od pętli z Bajana trudno do niego wejść. Jaka w zamian alternatywa? Tramwaj plus, który wlecze się jak żółw i jest równie zatłoczony?