Jak przetrwać upał? (Posłuchaj)

Radio Wrocław | Utworzono: 2010-07-22 10:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Jak przetrwać upał? (Posłuchaj) - Fot. Dariusz Wieczorkowski
Fot. Dariusz Wieczorkowski

Dolny Śląsk się smaży. Lepiej nie będzie, bo choć idzie zmiana pogody będzie parno.

Pełne ręce roboty ma wrocławskie pogotowie ratunkowe. Szybka pomoc może nawet uratować pacjentom życie:Gaszeniem upałów zajmie się dziś wrocławska straż pożarna. Ratownicy ustawią kurtyny wodne w trzech miejscach. Schłodzić się będzie można na pl. Grunwaldzkim, w Rynku przy pomniku Fredry i na tyłach dworca głównego.

Najbardziej rozgrzane miejsca w regionie odwiedza dziś wóz satelitarny Radia Wrocław. Szczegóły w naszym programie w relacjach Eweliny Lis.

Lekarze apelują, zwłaszcza do osób starszych i dzieci, żeby bez pilnej potrzeby nie wychodziły z domów. Może pora zatęsknić za mrozem?

Naukowcy nie mają wątpliwości - kontrolowane ochładzanie organizmu ma dobrocznny wpływ na nasze zdrowie. Warto też wiedzieć że polska jest potęgą tzw kriorterapii czyli leczenia mrozem, który sięga bagatela minus 130 stopni.

Do takich komór kriogenicznych wchodzi się tylko na 2, 3 minuty mówił w Radiu Wrocław profesor Maciej Chorowski:Polska ma jedną z najwyższych w Europie liczbę komór kriogenicznych. Terapia w nich działa dobroczynnie na stawy, zmniejsza ból i podnosi poziom endorfin.

Zobacz również:

Burze z deszczem nad Karkonoszami

Kąpieliska są wypełnione po brzegi

Dolnośląskie lasy wyschnięte na wiór

Ratownicy GOPR apelują o rozwagę

Jelenia Góra i niedziałające fontanny

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.