Turów - Trefl idą łeb w łeb

| Utworzono: 2012-05-10 08:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pierwsze spotkanie padło łupem gości. W drugim meczu lepsi byli Sopocianie, którzy zwyciężyli 77:71.

Na inaugurację pary Trefl - Turów kibice w Ergo Arenie oglądali popisy strzeleckie. Tym razem nieco lepiej oba zespoły wypadły w defensywie.

Niestety wicemistrzowie Polski nie sprawili drugiej niespodzianki. Grając bez większej presji byli zespołem nieco słabszym.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, ale nie utrzymali wysokiego tempa w obronie i ataku do końca pierwszej kwarty. Minimalnie tę część wygrali koszykarze Jacka
Winnickiego.

W drugich 10 minutach korzystniej prezentowali się gracze Trefla. Szybko to potwierdził wynik. Podopieczni Muiznieksa rzucili 25 punktów, a stracili 11 mniej co dało im wyraźną przewagę do przerwy.

Trzecia ćwiartka należała do Turowa. Drużyna z Dolnego Śląska pokazała, że stać ją na drugie zwycięstwo na Wybrzeżu. Walka przyjezdnych była zapowiedzią ciekawej końcówki spotkania.

Goście w ostatnich 10 minutach postraszyli sopocian. Po serii 5 punktów Moore'a zrobił się remis 60:60. Przez kolejne kilka akcji ani jedni, ani drudzy nie potrafili zdobyć punktów. Niemoc przełamał Dylewicz i to okazało się decydujące. Trefl odskoczył na kilka "oczek" i nie oddał przewagi do końca.

Drugie spotkanie półfinału było nieco zaskakujące za sprawą liderów Trefla i Turowa - Łukasza Koszarka i Daniela Kickerta. Obaj razili niedokładnością i fatalną skutecznością. Reprezentacyjny rozgrywający zdobył zaledwie 5 punktów (skuteczność z gry 14%!!!), Australijczyk wypadł jeszcze gorzej (3 punkty, skuteczność z gry 11%).

W rywalizacji do 3 wygranych jest remis 1:1. Kolejne dwa mecze zostaną rozegrane w Zgorzelcu ( sobota i poniedziałek).

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 77:71 (14:16, 26:15, 18:24, 19:16)

Trefl: F. Dylewicz 25 (8 zb), A. Waczyński 17, S. Kuzminskas 8, J. Turek 8 (8 zb), Ł. Wiśniewski 7, V. Cummings 6, Ł. Koszarek 5, J. Mallett 1, M. Stefański 0.

PGE Turów: M. Chyliński 17 (4x3), D. Jackson 15, D. Kulig 8, R. Moore 7, G. Gustas 6, A. Mielczarek 6, M. Gabiński 4, A. Lee 3, D. Kickert 3, A. Cel 0, K.