DRJ na festiwalu Targira

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2012-05-19 12:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Joanna Mazurek

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji trwa festiwal sztuki i rzemiosła TARGIRA. Swoje stoiska wystawiło blisko 60 wystawców z całej Polski.

Zainteresowanie gości budzi kolekcja znanego na całym świecie artysty-szklarza Stanisława Borowskiego, który tworzy swoje arcydzieła w Tomaszowie Bolesławieckim. Z pasją o swoich działach opowiada twórca niezwykłych zegarów Franciszek Wiegand, który zdobył złoty medal Targiry.

Znawcy mówią o nim zegarmistrz, swoje konstrukcje sam projektuje i wykonuje (//www.youtube.com/watch?v=nNMnjjcFmKg). Odwiedzający mogą podziwiać także szlachetne kamienie, naszyjniki lub torebki wykonane z filcu czy jedwabne kreacje.

Ciekawostką na festiwalu są pędzle do... golenia, ich uchwyty wykonane zostały ze szlachetnego drewna, sprowadzanego z najdalszych zakątków świata. Organizatorzy Targiry starannie dobierają wystawców, tak aby poziom festiwalu był jak najwyższy i to widać na festiwalu.

Imprezie towarzyszą pokazy mody, warsztaty pozłotnicze dla młodzieży i popisy komandosów. Przed hala sportową, gdzie odbywa się Targira można kupić ekologiczne produkty.

Na jednym ze stoisk można znaleźć syrop na przeziębienie z dzikiego bzu i musztardę z gruszki. Właściciel stoiska przekonuje, że sok z czeremchy pomoże na stawy i na depresję.

A nastrój można sobie poprawić nalewką z rabarbaru czy pędów sosny. Niedziela to ostatni dzień tegorocznej edycji Targiry - uroczyste zamknięcie festiwalu jest planowane na godzinę 17:30.

Radio Wrocław Świebodzice odwiedziło w sobotę!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama