Srebro dla piłkarek z Lubina

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-05-17 08:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W 5 meczu finału play - off drużyna prowadzona przez Bożenę Karkut przegrała we własnej hali z Łączpolem Gdynia 25:26 i w rywalizacji do 3 zwycięstw uległa 2:3. To był ciekawy i emocjonujący finał. Przez niemal całą pierwszą połowę żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większego niż jednobramkowe prowadzenie. Już na początku meczu czerwoną kartką za faul na Katarzynie Koniuszaniec została ukarana jedna z bohaterek meczów finałowych w zespole Zagłębia - bramkarka Monika Maliczkiewicz, co z pewnością musiało mieć przełożenie na występ zespołu z Lubina.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy po bramkach Kingi Byzdry i Karoliny Semeniuk - Olchawy Zagłębie prowadziło 16:14. Gdy tuż po przerwie Byzdra zdobyła kolejną bramkę wydawało się, że zawodniczki z Lubina są na dobrej drodze do obrony mistrzowskiego tytułu. Po kilku kolejnych minutach prowadziły 19:16, ale przez kolejnych 8 minut nie zdobyły bramki a straciły aż 4 i Łączpol uwierzył, że może to spotkanie wygrać.

Końcówka meczu to była wojna nerwów. W ostatnich minutach sędziowie nie zauważyli brutalnego faulu Agnieszki Białek na Kindze Byzdrze i przyznali piłkę Łączpolowi.

Następnie w bardzo dobrej sytuacji pomyliła się Karolina Semeniuk - Olchawa a gola dla Łączpolu zdobyła Monika Głowińska. Rzut rozpaczy Byzdry nie był już niestety skuteczny.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia  25:26 (16:14).

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Izabela Czarna, Natalia Tsvirko - Kinga Byzdra 9, Vanessa Jelić 5, Joanna Obrusiewicz 5, Karolina Semeniuk-Olchawa 4, Jelena Bader 1, Monika Migała 1, Agnieszka Jochymek, Aneta Piekarz, Kaja Załęczna.

Vistal Łączpol Gdynia: Małgorzata Gapska -  Karolina Szwed 8, Karolina Siódmiak 4, Sabina Kobzar 3, Katarzyna Koniuszaniec 2, Patrycja Kulwińska 2, Maria Mateescu 2, Monika Głowińska 2, Karolina Sulżycka 2, Agnieszka Białek 1, Patrycja Królikowska.