Doskonała gra Turowa

| Utworzono: 2012-05-25 06:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec pokonali we własnej hali Zastal Zielona Góra 95:69 i wyrównali stan rywalizacji toczonej do dwóch wygranych. Decydujące starcie w niedzielę w Zielonej Górze.

Dolnośląska drużyna zagrała doskonale. Już pierwsze minuty zdecydowanie należały do gospodarzy. Jacek Winnicki w piątce postawił na Arthura Lee i Dallasa Lauderdala. Obaj byli bohaterami spotkania. Aż dziw bierze, że zarówno jeden, jak i drugi, ostatnio na parkiecie nie pojawiali się wcale, lub grali krótkie epizody.

Po inauguracyjnej kwarcie Turów prowadził 26:18. W drugich 10 minutach zagrał znów dobrze w obronie. O atak w tym meczu nie trzeba było się martwić. Stąd kilkanaście punktów przewagi do przerwy. Na nic zdały się komiczne tańce przy ławce trenerskiej Mihailo Uvalina. Serb komentował każdą decyzję sędziów. Arbitrzy byli wobec takiego zachowania wyjątkowo pobłażliwi.

Emocje w drugim spotkaniu o brąz pojawiły się na początku drugiej połowy. Goście zdobyli 6 pierwszych punktów po przerwie i prowadzenie zespołu ze Zgorzelca zmalało do 7 punktów. Końcówka kwarty to znów jednak ofensywny popis Turowa.

Na początku ostatniej ćwiartki podopieczni Jacka Winnickiego mieli niespotykaną prawie 90% skuteczność w rzutach za 2 punkty!!! Ich przewaga przekroczyła wtedy 30 punktów. Obaj szkoleniowcy zdali sobie sprawę, że losy starcia zostały przesądzone. W ostatnich minutach oglądaliśmy w grze rezerwowych.

Turów wygrywa w kapitalnym stylu. Nic to jednak nie znaczy, podkreślali po meczu zawodnicy klubu ze Zgorzelca, bo w rywalizacji o brąz Mistrzostw Polski jest tylko 1:1. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o 17.15 w Zielonej Górze. Relacja z meczu w Radiu Wrocław i na www.prw.pl.

Przypomnijmy w batalii o złoto mistrzostw kraju, toczonej do czterech wygranych, Asseco Prokom Gdynia prowadzi z Treflem Sopot 2:0.

PGE Turów Zgorzelec – Zastal Zielona Góra 95:69 (26:28, 23:18, 34:16, 12:17)

PGE Turów: Lee 19, Kickert 12, Wysocki 12, Lauderdale 10, Kulig 10, Cel 10, Chyliński 8, Jackson 6, Moore 6, Mielczarek 2, Gustas 2.

Zastal: Hodge 15, Mobley 12, Archibeque 10, Chanas 6, Rajewicz 6, Stelmach 6, Mirković 5, Matczak 3, Chodkiewicz 3, Sroka 3.