Proces Fryzjera znów odroczony

| Utworzono: 2012-06-01 12:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. archiwum prw.pl

Kolejna próba znowu nie udana - wrocławski sąd nie rozpoczął dziś procesu w sprawie korupcji w polskim futbolu. A była to już trzecia próba odczytania aktu oskarżenia przeciwko Ryszardowi F., pseudonim Fryzjer i 35 innym osobom.

Powód? Biegły nie przygotował opinii. Tym razem sąd wyznaczył biegłemu termin do końca czerwca. W tym czasie biegły medycyny sadowej musi się uporać z przygotowaniem opinii medycznej dotyczącej stanu zdrowia Fryzjera.

Od tej właśnie opinii zależy, czy Ryszard F. będzie musiał stawiać się na rozprawy we wrocławskim sądzie lub też jego wątek w aferze piłkarskiej zostanie wyłączony do odrębnego postępowania.

W tym procesie na ławie oskarżonych zasiada 36 działaczy sportowych i sportowców. Mózgiem tej grupy był właśnie Ryszard F. Fryzjer  oskarżony jet o to, że w okresie od  lipca 2003 roku do  czerwca 2006 roku, w Obrzycku, Szczecinie, Poznaniu, Włocławku, Gdyni, Polkowicach i wielu innych miejscowościach na terenie całego kraju założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, korumpująca ligę polskiej piłki nożnej.

Grupa organizowała wręczanie łapówek i ich przyjmowanie, w zamian za nieuczciwe zachowania mogące mieć i mające wpływ na wynik meczów na wszystkich szczeblach rozgrywek piłkarskich.

Do piłkarskiego gangu należeli sędziowie i obserwatorzy sportowi, a także piłkarze. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na 4 lipca. Będzie to czwarte podejście do odczytania aktu oskarżenia w tej głośnej sprawie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama