Usłyszeć świat – nigdy nie jest za późno

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-07-11 15:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Usłyszeć świat – nigdy nie jest za późno - Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

Akcja „Usłyszeć świat – nigdy nie jest za późno” to akcja bezpłatnych badań słuchu dla seniorów pod kątem otrzymania implantu słuchowego. W dniach 14, 21 i 28 lipca w Dolnośląskim Centrum Laryngologii Medicus przy ul. Wyszyńskiego 110 zostaną bezpłatnie przebadane osoby, którym aparat słuchowy nie pomaga.

Starzenie się narządu słuchu to zjawisko naturalne i nieuniknione. Najlepiej słyszymy około 20. roku życia, ale wraz z przekroczeniem trzydziestki nasz ubytek słuchu wzrasta rocznie o około 1 decybel. Pacjenci, którzy trafiają do lekarza, jeśli mają problemy z rozumieniem mowy i porozumiewaniem się, najczęściej otrzymują aparaty słuchowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii są skuteczne w ponad 90% przypadków niedosłuchów.

Jednakże proces starzenia się nadal postępuje i zdarza się, że w pewnym momencie pacjent, który używa aparatu słuchowego, nie ma wystarczających korzyści. Głębokie wady słuchu uniemożliwiają prawidłowe przetwarzanie dźwięku, nawet wzmocnionego przez aparat słuchowy. Pacjenci mają wówczas problemy ze zrozumieniem swoich rozmówców, nie rozumieją programów w telewizji, nie potrafią załatwić swoich codziennych spraw.

Wówczas należy wykonać ponowne badanie w celu oceny obecnego stanu słuchu. Gdy okaże się, że aparat słuchowy już nie pomaga, medycyna oferuje dziś takim pacjentom jedyną funkcjonującą protezę zmysłu, jaką jest implant ślimakowy. To sprawdzona, funkcjonująca i z powodzeniem stosowana na całym świecie metoda leczenia.

Jest to urządzenie przeznaczone dla osób niedosłyszących w dużym stopniu, które nie mają korzyści z aparatów słuchowych.

14, 21 i 28 lipca w Dolnośląskim Centrum Laryngologii Medicus przy ul. Wyszyńskiego 110
Szczegóły na www.medicusdcl.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.