ArtAnimAkcja czyli kultowe polskie bajki z nowymi ścieżkami dźwiękowymi

Marianna Kasperczyk, Radio Wrocław | Utworzono: 2008-06-26 15:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
ArtAnimAkcja czyli kultowe polskie bajki z nowymi ścieżkami dźwiękowymi -

6 lipca
Marek Napiórkowski & Henryk Miśkiewicz Quartet + "Dziwne przygody Koziołka Matołka"


Dwóch znakomitych istrumentalistów stworzy muzyczną opowieść pełną zaskakujących przygód.

Marek Napiórkowski
Grał i nagrywał m.in. z Mino Cinelu, Adamem Holzmanem, Gregoirem Maretem, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Klausem Doldingerem (Passport), Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim... W 2002 roku wziął udział w projekcie Anna Maria Jopek & Friends with Pat Metheny "Upojenie" (album i dwa koncerty w Sali Kongresowej w Warszawie z gigantem gitary, zdobywcą 15 nagród Grammy - Patem Methenym). W 2005 roku wydał autorską płytę "NAP" (Universal Music Polska), na której znalazły się jego własne kompozycje. Album był nominowany do nagrody Fryderyk 2005 w kategorii Jazzowy Album Roku, a sam Napiórkowski otrzymał nominację w kategorii Jazzowy Muzyk Roku. W 2007 roku ukazał się jego drugi, akustyczny album "Wolno" (Universal Music Polska) z udziałem Anny Marii Jopek, Mino Cinelu, Gregoire Mareta (harmonijka), Roberta Majewskiego, Michała Tokaja, Roberta Kubiszyna i Michała Miśkiewicza. Napiórkowski brał udział w nagraniu ponad 90 płyt, ale z Koziołkiem Matołkiem jeszcze nie miał okazji grać. Spełniamy jego marzenie.

Henryk Miśkiewicz
"Czarodziej saksofonu" - tak nazywają go współpracujący z nim muzycy. Jako kompozytor zadebiutował w wieku 14 lat na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, gdzie zdobył wyróżnienie. Był związany z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi m. in. Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem. Miał okazję współpracować z Joe Lovano (specjalny projekt na Jazz Jamboree), Mino Cinelu, Patem Metheny (przy okazji projektów Anny Marii Jopek), Paulem Kuhnem, a ostatnio wraz z Davidem Murrayem. Jego charakterystyczne brzmienie saksofonu możemy usłyszeć na niezliczonej ilości płyt muzyki rozrywkowej, filmowej i jazzowej.
Nagrał kilka autorskich płyt: „MoreLove", „Kakaruka", „Remembrances", „Lyrics",
„Full Drive", „Alltissimonica", „Uniesienie" - wszystkie nominowane do nagrody Fryderyka. W roku 2001 otrzymał tę statuetkę za płytę „Lyrics", a w 2004 jako jazzowy muzyk roku. W tym samym roku został uhonorowany Grand Prix Jazz „Melomani 2004" za całokształt pracy artystycznej.
Wirtuoz saksofonu i klarnetu, największy chyba żyjący mistrz pięknej melodii, mówi o nim Anna Maria Jopek.

Marcin Wasilewski Trio + "Zaczarowany ołówek"

Marcin Wasilewski - fortepian, Sławek Kurkiewicz - kontrabas i Michał Miśkiewicz - perkusja. Czołówka polskiej sceny jazzowej. Odbyli trasy koncertowe po Europie i Ameryce. Narywają dla wytwórni ECM. Współpracują z Tomaszem Szukalskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Urbaniakiem, Januszem Muniakiem, Henrykiem Miśkiewiczem oraz Tomaszem Stańko. Wielokrotnie zapraszani byli do udziału w Jazz Jamboree oraz Warsaw Summer Jazz Days występując u boku takich gwiazd światowego jazzu jak Dino Salucci, Palle Danielson, Jon Christensen, Bernt Rosengren, Arthur Blythe, Joe Lovano, John Surman, Bobo Stenson. Tym razem ich nostalgiczna, niekiedy mroczna, muzyka pozwoli na nowo odczytać przygody blondwłosego chłopca, umieszczając je w nowym kontekście interpretacyjnym.

Tomasz Stańko powiedział: w całej historii polskiego jazzu nigdy nie istniała grupa taka, jak ta. Ci muzycy codziennie mnie zdumiewają. Stają się coraz lepsi.

13 lipca
Me Myself And I + "Pomysłowy Dobromir"

Jedno z największych odkryć wrocławskiej sceny muzycznej. Projekt tworzony przez Magdalenę Pasierską (głos), Michała Majerana (głos, efekty), Zgasa (beatbox) oparty o możliwości wokalne - prawie cała muzyka realizowana jest na żywo głosem. Ich muzyka to świeża mieszanka Jazzu, Hip-hopu, Etno, Bluesa, Reggae i Klasyki. Podczas "ArtAnimAkcji" trafią na bohatera równie pomysłowego, co oni. Pytanie kto wyjdzie z tej artystycznej potyczki zwycięsko?

Afterparty "Beastie Bolek" - DJ TESKKO
JAZZ KLUB RURA / UL. ŁAZIENNA 4
13.07.2008; godz. 22:00

13 lipca na zakończenie ArtAnimAkcji LIVE ACT na 2 gramofony, mikser, laptop i różne elektroniczne zabawki zaprezentuje didżej teskko. W programie mash up'y vs Bolek i Lolek. Po live'akcie DJ SET - regularne aferparty z polskimi animacjami w tle (VJ) - funk, breaki, spokojny baltimore club, baile funk.

Bilety są dostępne w kasie 22 na PKP, w Okisie - Rynek Ratusz 24 i Imparcie.
Rezerwacje przez stronę internetową impartu: [email protected]
Kasa 22 - tel 071-343-73-99, www.kasa22.pl
Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OKIS - 07-342-22-91, www.dcik.pl

Impreza odbędzie się w ramach festiwalu Wrocław Non Stop.

Autorem plakatu jest Tomasz Broda - w swoich projektach sięga po nietypowe środki artystycznego wyrazu: warzywa, artykuły gospodarstwa domowego i odzież. Jego czarno-białe rysunki publikowane były w Gazecie Wyborczej. Gościł w programach telewizyjnych m.in. w "Wieczorze z Alicją" Alicji Resich-Modlińskiej oraz w "MdM" Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny, występował również razem z Szymonem Majewskim i Wojciechem Cejrowskim. Jest autorem scenografii/masek do „Szopki Tyma z Brodą" oraz lalek zwierząt w niemieckiej wersji „Ulicy Sezamkowej". W 2005 opracował graficznie płytę "Plagiaty" Lecha Janerki. Współautor (z Lechem Janerką) książki dla dzieci „Puszka-cacuszko".

Impreza dofinansowana przez Polskie Wydawnictwo Audiowizualne w ramach jubileuszu
60-lecia polskiej animacji.

Informacje również na www.introspekcja.art.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.