21. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-09-05 15:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
21. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny -

Brian Tichy

Leonardo da Vinci zagranicznego rocka- perkusista, gitarzysta, wokalista i autor tekstów. Urodził się 18 sierpnia 1968 r. w Denville, w Stanie New Jersey. Perkusją zainteresował się jako ośmiolatek, gitarą nieco później, w wieku 12 lat. W młodości wielki wpływ wywierali na niego: Led Zeppelin, Kiss, Aerosmith, AC/DC i Van Halen. Po ukończeniu Berklee College of Music (1986 - 1990), koncertował z wieloma artystami, takimi jak: Billy Idol, Ozzy Osbourne, Seether, Velvet Revolver, Foreigner, Pride & Glory, Glenn Hughes, Sass Jordan i Slash's Snakepit. Od późnych lat 80 ubiegłego wieku do wczesnych lat 90, grał na muzycznej scenie klubowej New Jersey, z grungeowym zespołem Aluminium Jew, z Billym Joel, oraz basistą Nena- Paulem Di Leo. Koncertował i nagrywał płyty z różnymi zespołami, założył też własny - BALL, w którym śpiewa i gra na gitarze. Płyta grupy BALL nigdy nie doczekała się oficjalnego wydania, na co wpływ miał upadek wytwórni Time Bomb Recordings. Rekompensatę dla fanów może stanowić fakt, iż w 1999 r., w Japonii, wydali krążek "The Grand Human Disaster "Scenario"€. W 2003 r., Brian Tichy zaczął współpracę pisarsko- tekściarską z Billym Idol, co ograniczyło jego udział w życiu zespołu BALL. Okres twórczości z Idol'em można zaliczyć do najbardziej owocnych w jego historii. Na dowód tego, ważny fakt- na płycie "Devil" Playground z 2005 r. znalazło się aż 8 utworów napisanych wspólnie z Billym, zaś w 2006 r. nagrali album świąteczny, którego produkcją zajął się sam Brian (była to inicjatywa własna, Tichy zagrał na wszystkich instrumentach). Umiejętności komponowania piosenek wykorzystał też we współpracy z Derek'iem Sherinianem, lecz nie tylko, gdyż wzbudzał zainteresowanie również wśród mediów. Pisał muzykę dla telewizji i filmowców, za pośrednictwem MasterSource Music Catalog. Wiosną 2009 r. Brian koncertował z zespołem Foreigner, to stało się przyczynkiem do zakończenia długoletniej współpracy z Idol'em. Liczne sesje perkusyjne, gra z zespołem Seether (pod nieobecność John'a Humprey'a), a także inne projekty, m.in. udział jako perkusista w nagraniach dla europejskiej wokalistki metalowej, Marya Roxx, z producentem Kevin'em Shirley'em, zgromadziły na jego koncie pokaźny dorobek muzyczny. Obecnie Brian koncertuje z zespołem Lynch Mob, uświetnia też brzmienie grupy Whitesnake, której jest członkiem od 2010 r.

Doug Aldrich

Rozchwytywany gitarzysta hard- rockowy, pochodzący z Płd. Karoliny. Z gitarą po raz pierwszy zetknął się w 1975 r., i tę datę możemy uznać za przełomową w jego życiu. Jedenastoletni wówczas chłopiec miał okazję uczyć się na gitarze pochodzącej ze sklepu Sears- wiernej kopii instrumentu Les Paul'a. W 1998 r., wraz z Keithem St. John, założył zespół The Burning Rain. Wcześniej koncertował z Dio, Lion, Hurricane, House of Lords i Bad Moon Raising. Próbował swoich sił na przesłuchaniu do grupy Kiss, i mimo że nie zaproponowano mu współpracy, nie ustawał w swoich twórczych poszukiwaniach. Warto dodać, że dzięki temu przesłuchaniu poznał Gene'a Simmsons'a, z którym przyjaźni się do dziś. Co do muzycznej działalności- wydał 3 albumy solowe, 4 z zespołem Lion, 8 z zespołem ad Moon Raising, 2 z grupą Burning Rain, 4 z Dio - ale na tym jego twórczość się nie kończy. Doug od 2002 r. wchodzi w skład popularnej grupy Whitesnake, z którym wydał 2 krążki - "€žGood to be" oraz "Forevermore"€ (wspólnie z Davidem Coverdalem, wokalistą Whitesnake). Uczył też gry na gitarze, z wielkim zresztą powodzeniem - swego czasu liczba jego uczniów przekraczała 70 osób tygodniowo!

Michael Devin

Niezwykle utalentowany basista, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Do grupy Whitesnake dołączył w 2010 r., w trakcie nagrań do "€žForevermore". Jak sam przekonuje, to wielki honor być członkiem Whitesnake, którego zresztą fanem był od wielu lat. Realizował wiele muzycznych projektów- jako główny basista, w co najmniej czterech. Współpraca: ze wspomnianym już Whitesnake, z Jason Bonham's Led Zeppelin Experience oraz z Lynch Mob (George Lynch).

Bilety na koncert w cenie 30zł (przedsprzedaż)/40 zł (w dniu koncertu) dostępne w punktach sprzedaży www.ticketportal.pl www.ticketpro.pl www.ragtime.pl, a także przed koncertem


27 września
godzina 18 - Opole - Filharmonia Opolska, support Starvin Marvin

28 września
godzina 19 - Wrocław - Sala Koncertowa Radia Wrocław, support Starvin Marvin

29 września
godzina 19 - Gliwice - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko

Warsztaty:

27 września - Opole - Filharmonia Opolska:

godzina 14 - Doug Aldrich - warsztaty gitarowe (sala kameralna)
godzina 15.30 - Brian Tichy - warsztaty perkusyjnego
godzina 15.30 - Michael Levin- recital solowy (sala kameralna)

29 września - Gliwice - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko:
godzina 16.30 - Brian Tichy - recital solowy

Reklama
Załączniki

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.