Europejski Dzień Języków we Wrocławiu 2012

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-09-14 18:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Europejski Dzień Języków we Wrocławiu 2012 -

W tym roku, w dniach od 21 do 28 września, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu wraz z parterami wspierającymi – instytutami językowymi, szkołami i bibliotekami – zapraszają na obchody EDJ we Wrocławiu.

W całej Europie, w ramach EDJ, organizowane są najróżniejsze wydarzenia: m.in. spektakle, gry i zabawy, koncerty, kursy językowe, warsztaty. Ich celem jest podkreślenie różnorodności językowej naszego kontynentu i promowanie nauki języków obcych.

Tym razem – wrocławianie i wszyscy goszczący w stolicy Dolnego Śląska – będą mogli wziąć aktywny udział w tej międzynarodowej i wielokulturowej zabawie. Wydarzenia mają charakter otwarty dla uczestników i są nieodpłatne. Europejski Dzień Języków we Wrocławiu rozpocznie się 21 września o godzinie 9.00 otwartymi warsztatami języka niemieckiego, które zostały przygotowane przez Instytut Austriacki. Zaś już w sobotę (22 września) wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w językowej grze miejskiej „Poszukiwacze Języków” zaplanowanej w samym centrum Wrocławia. Jedną z atrakcji towarzyszących obchodom EDJ będzie też spotkanie z profesorem Janem Miodkiem, który w poniedziałek (24 września), w ramach cyklu „Z widokiem na Europę” organizowanym w Domu Europy, opowie o: „Polszczyźnie w Europie, Europie w Polszczyźnie”.

W programie nie zabrakło także oferty dla dorosłych. W środę, 26 września, we Wrocławskim Centrum Seniora odbędą się bezpłatne warsztaty z języków: angielskiego, bułgarskiego, chorwackiego, serbskiego, włoskiego, greckiego pt. „Języki obce znasz z wszystkim sobie radę dasz”. Tego samego dnia wszyscy profesjonalni tłumacze bądź osoby kształcące się w tym kierunku będą mogły dowiedzieć się „Czy łatwo być tłumaczem w Komisji Europejskiej” podczas warsztatów organizowanych przez Komisję Europejską – Przedstawicielstwo Regionalne w Domu Europy.

Dzień później (27 września/czwartek) w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze pod Białym Bocianem przed południem wystąpią m.in. grupy amatorskie prezentujące wielojęzyczne przedstawienia. Po południu, dziedziniec pod Synagogą pod Białym Bocianem zamieni się  w kiermasz językowy „Wielojęzyczna Europa", a wieczorem podczas uroczystego koncertu kończącego tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków w wielojęzycznym repertuarze usłyszymy Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Ars Cantandi pod dyrekcją Anny Grabowskiej-Borys. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji EDJ 2012!

Wszelkie niezbędne informacje, kompleksowy program oraz adresy i maile potrzebne do zapisów na niektóre z wydarzeń znajdują się na stronie internetowej: www.edj.wroclaw.pl

Zapraszamy!


Reklama
Załączniki

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.