Święto Ziemi Ząbkowickiej

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2012-09-15 15:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Święto Ziemi Ząbkowickiej - fot. Karol Czapski
fot. Karol Czapski

Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej odbyły się w Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Sportowy obiekt na dwa zamienił się w halę wystawienniczą, na której przedsiębiorcy, instytucje, organizacje i artyści z terenu powiatu prezentowali swoje produkty i osiągnięcia.Zwiedzający mieli okazję oglądania i robienia zakupów na ponad 50 stoiskach wystawców z Ziemi Ząbkowickiej, ale także z innych części regionu i kraju, również z zagranicy. Wśród tych ostatnich prym wiedli przedstawiciele partnerskiego powiatu z Niemiec: Main-Tauber, którzy zachęcali do degustacji i zakupu szlachetnych win. 

Piwo miodowe domowego wyrobu, ale także bardziej tradycyjne wyroby, będące efektem pszczelej pracy, prezentował na swoim stoisku Marek Gawron. Specjalnością Czesławy Potemkin jest z kolei oryginalna konfitura z papryki. To jeden z dodatków często serwowanych przez właścicielkę gospodarstwa agroturystycznego "Trzy Koguty" w miejscowości Laski.

Polsko-czeską współpracę uosabiał Zbigniew Romankiewicz. Prezes firmy Znaczki Turystyczne - zachęcał przede wszystkim do odwiedzania najciekawszych miejsc na Dolnym Śląsku i za naszą południową granicą. Pamiątką z każdej wycieczki są drewniane znaczki. W ten sposób turystów chce przyciągnąć do siebie ponad 3700 miejsc na całym świecie. Na innych stoiskach można było m.in. zapoznać się z technologiami ekologicznego i energooszczędnego budownictwa, podziwiać kultowe motocykle, czy też delektować się jadłem przygotowanym przez Koło Gospodyń z Barda Śląskiego.

Dwudniowym prezentacjom towarzyszyły koncerty, pokazy i konkursy. Na scenie przed Halą Słoneczną prezentowały się znane zespoły muzyczne z regionu. Wśród nich polscy Beatlesi, czyli zespół The Postman z Polkowic. Kilkadziesiąt osób wygrało atrakcyjne nagrody na loterii. Wygrali w tej akcji także najmłodsi, bo dochód z loterii przeznaczony był na potrzeby Domu Dziecka "Jutrzenka" w Bardzie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.