Porusz umysł i ciało, by być w formie

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-09-21 11:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Będą bezpłatne badania, konsultacje medyczne oraz konkursy i treningi sportowe.

W najbliższą sobotę wiele atrakcji czeka całe rodziny we wrocławskich „Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium” Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ przy ul. Stabłowickiej. Na miejscu będzie można między innymi wziąć udział w konkursach, treningach piłki nożnej, koszykówki, fitness, a także warsztatach nukowo-zdrowotnych. Wszystko w ramach Pikniku Akcja Aktywacja „Porusz umysł i ciało!”.

Zapraszamy na prozdrowotnego twistera, multimedialną grę edukacyjną oraz na bezpłatne konsultacje ortodonty oraz do punktu pielęgniarskiego – mówi Ewa Nieckarz z Forum Medicum, koordynatora Programu „Szkoła w Formie”, organizatora imprezy.

Chcemy w ten sposób namówić wrocławian do ćwiczeń fizycznych i umysłowych oraz pokazać im, że takie aktywności pozytywnie wpływają na nasze codzienne samopoczucie i dobrą formę – dodaje.

Obok zabawy i badań będzie można także zwiedzić interaktywną wystawę i zobaczyć np. jak funkcjonuje ludzkie ciało.

U nas trudne zagadnienia przedstawiane są w sposób lekki i przyjemny, dlatego zapraszamy Wszystkich na wyjątkowy "naukowy relaks" w naszym obiekcie. Dodatkową atrakcją będą ciekawe pokazy dla młodych badaczy, podczas których będzie można własnoręcznie wykonać niezapomniane doświadczenia – podkreśla Kinga Świtała - Jeleń, kierownik Humanitarium.

Rodzinny Piknik to jedna z pierwszych akcji w ramach „Szkoły w Formie”, prozdrowotnego programu skierowanego do uczniów i młodzieży wrocławskich przedszkoli i szkół.  Dzięki niemu dzieci i młodzież  z Wrocławia, którzy zdrowo i aktywnie spędzają swój wolny czas będą za to nagradzani.

Główną platformą programu jest portal www.szkolawformie.pl, na którym poza informacjami prozdrowotnymi można znaleźć aktualny harmonogram akcji oraz ciekawe gry i aplikacje. Aby przyłączyć się do programu wystarczy wejść na www.szkolawformie.pl i założyć bezpłatne konto.

Rodzinny Piknik we wrocławskim Humanitarium rozpocznie się 22 września w samo południe i potrwa do godz. 16.00. Za udział w nim każdy chętny otrzyma punkty w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie” (partner akcji), które po uzbieraniu odpowiedniej ilości można wymieniać na nagrody.

"Ogrody Doświadczeń. Humanitarium" Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ to jedyny park rozrywki edukacyjnej na Dolnym Śląsku, poświęcony tematyce człowieka i otaczającego go środowiska. Dzięki interaktywnym eksponatom można zbadać własne ciało i zmysły oraz zaobserwować wiele zjawisk zachodzących w naszym organizmie. Na co dzień wystawa i zajęcia w laboratoriach organizowane są dla szkół, grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych.

Więcej na www.miastowformie.pl i www.humanitarium.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama