DBAM, TO MAM

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-09-26 10:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Zapraszamy na kolejny festyn DBAM TO MAM!

27 września 2012 - na pożegnanie lata spotykamy się na Nadodrzu.

Podwórko to wspólna przestrzeń, spełniająca wiele funkcji. Ta przestrzeń może być miejscem przyjaznym jeśli będzie się o nie wspólnie troszczyć. Recepta jest prosta: DBAM, TO MAM.

Już po raz kolejny Zarząd Zasobu Komunalnego oraz spółka Wrocławskie Mieszkania zapraszają do zabawy pod szyldem naszej społecznej akcji DBAM TO MAM.

W najbliższy czwartek, 27 września w godzinach 14.30 -18.00 zaplanowaliśmy zabawę na pożegnanie lata [UTF-8?]– na wyremontowanym, dużym podwórku Nadodrza w obrysie ulic Jedności Narodowej/ Roosvelta/ Słowiańska.

Zapowiada się moc atrakcji i dla dzieci i dla dorosłych:

- konkursy sportowe, m.in. turnieje kometki i tenisa stołowego, slalom sprawnościowy
- quiz edukacyjny oraz konkurs rysunkowy jak dbać o swoje podwórko
- kącik z poradami dla właścicieli czworonogów
- malowidła na trotuarze
- zabawy dla małych dzieci,
- gościem festynu będzie  Komisarz Lew,
- dla młodzieży 50+: namiot zdrowotny z mierzeniem ciśnienia i poradami medycznymi

Dzieci biorące udział w zabawach, będą zdobywać pieczątki, komplet stempelków oznacza losowanie upominków, ponadto każdy uczestnik podwórkowej zabawy zostanie obdarowany zdrowym owocem.

Miasto systematycznie remontuje gminne podwórka; każdego roku około 10 podwórek zyskuje nowe oblicze, a Zarząd Zasobu Komunalnego wydaje na to corocznie 3-5 milionów. Niestety z tego kilkaset tysięcy złotych pochłania likwidacja dewastacji: zniszczonej zieleni, połamanych ławek i urządzeń zabawowych, spalonych śmietników, rozjeżdżonych klombów i chodników. W akcji DBAM TO MAM chodzi o to, aby mieszkańcy poczuli się współodpowiedzialni za tę wspólną przestrzeń, by jej nie dewastowali i nauczyli się o nią dbać a w ich własnym interesie.

DBAM TO MAM to akcja organizowana przez Zarząd Zasobu Komunalnego i spółkę Wrocławskie Mieszkania - zarządców gminnych nieruchomości i podwórek. Jej celem jest edukowanie użytkowników gminnych podwórek i kamienic - przede wszystkim dzieci, ale także dorosłych - w sprawie poszanowania własności wspólnej, zwracania uwagi na wandalizm i niedbalstwo (parkowanie na trawnikach, psie kupy, pobazgrane ławki i place zabaw, zaśmiecone piaskownice, wyrzucanie jedzenia przez okno etc).

Festyny pod hasłem DBAM TO MAM organizujemy już kolejny rok z rzędu. Poprzez tę akcje chcemy także pokazywać najładniejsze gminne podwórka. Systematycznie i za niemałe pieniądze podnosimy je z ruiny i totalnego zaniedbania, po to by wrocławianom żyło się lepiej. Żeby jednak mieszkańcy naprawdę zechcieli to docenić, muszą poczuć się za tę wspólną przestrzeń odpowiedzialni.  Stąd hasło akcji: DBAM TO MAM.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama