Strefa się rozwija

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-09-26 12:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Wszystkie zostały wydane w podstrefie w Nowogrodźcu. Pierwsze zezwolenie otrzymała spółka BDN , drugie WEBER- HYDRAULIKA, a trzecie WIEFFERINK POLSKA sp. z .o.o. Trwa procedura wydania czwartego zezwolenia, które otrzyma w podstrefie Zgorzelec otrzyma spółka Aerosol International powiązana kapitałowo z Grupą MAXIM, czyli jednym z największych europejskich producentów kosmetyków.

O rozwoju strefy ekonomicznej i nowych miejscach pracy na Dolnym Śląsku będziemy rozmawiać w Radiu Wrocław 1 i 2 października.

Spółka BDN prowadzi w Wykrotach drukarnię. Firma należy do Heinza Bauera. Działa od lipca 2006 roku na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kamiennej Górze. Zakład nie wchodzi formalnie w skład Grupy Bauer, ale jest aktywnie zarządzany przy pomocy kadry menedżerskiej wydawnictwa. Drukarnia wyposażona jest w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia poligraficzne technologii wklęsłodrukowej w Europie. Dzięki zezwoleniu spółka uruchamia kolejną nowoczesną linię technologiczną. Zainwestuje do 30 czerwca 2013 roku w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze około 40 mln złotych.

Firma WEBER jest natomiast wiodącym na rynkach międzynarodowych, innowacyjnym producentem napędów hydraulicznych i technik sterowania. Wyposaża na całym świecie między innymi straż pożarną i grupy ratownicze w wysoce wydajny sprzęt ratowniczy. Inwestor otrzymał zezwolenie na reinwestycję. Jest ona związana z planowanym rozszerzeniem produkcji komponentów hydraulicznych. WEBER- HYDRAULIKA sp. z. o. o. zainwestuje do 31 grudnia 2017 r oku w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze 24 mln zł. W ten sposób zostanie wzbogacona dotychczasowa oferta przedsiębiorstwa z wieloletnią tradycją.

Plan inwestycyjny specjalizującej się w produkcji elastycznych materiałów syntetycznych dla budownictwa spółki WIEFFERINK zakłada wprowadzenie na rynek krajowy i zagraniczny nowych produktów. Produkcja gotowych wyrobów oparta będzie na projektach ściśle dopasowanych do konkretnego zapotrzebowania poszczególnych klientów. Lada moment ruszy budowa nowoczesnej hali produkcyjnej. WIEFFERINK POLSKA sp. z .o.o. poniesione nakłady inwestycyjne na poziomie 7,6 mln zł. Prace ma zakończyć do 30 czerwca 2017 roku.

W podstrefie Zgorzelec Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości spółka Aerosol International powiązana kapitałowo z Grupą MAXIM, jednego z największych europejskich producentów kosmetyków, rozpocznie budowę nowoczesnego zakładu produkcji opakowań do aerozoli. To pierwsza od blisko 30 lat i bardzo ważna dla miasta inwestycja. Jej wyjątkowość polega nie tylko na wykorzystaniu innowacyjnych technologii do produkcji opakowań, ale również na stworzeniu w Zgorzelcu centrum badawczo-rozwojowego. Wykorzystując nowatorską technologię, przedsiębiorstwo wyprodukuje rocznie około 100 mln bezspoinowych puszek. To zabezpieczy zapotrzebowanie grupy MAXIM na opakowania dla produkowanych przez nią kosmetyków, które są sprzedawane w ponad 40 krajach świata. Spółka Aerosol International ulokuje w strefie 255 mln zł.

Dzięki tym inwestycjom zostanie utrzymanych i powstanie nowych około tysiąca miejsc pracy. W tym roku Specjalna Strefa Małej Przedsiębiorczości planuje wydać 8 zezwoleń. Nakłady firm działających w strefie sięgają miliarda 760 milionów złotych. Strefa dysponuje terenami inwestycyjnymi o łącznej powierzchni około 367 ha. Ma zostać powiększona o kolejne 74,7 ha.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama