SUPER GROUP

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-10-04 15:58 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Gra także na perkusji w zespołach Adrenaline Mob, Transatlantic oraz projekcie Liquid  Tension Experiment. Nagrywał oraz koncertował z Avenged Sevenfold, Neal Morse, OSI, Hail!, Stone Sour, Faset Warning, Overkill, G3 oraz czterema zespołami założonymi  wraz z Paulem Gilbertem: Yellow Matter Custard, Hammer Of the Gods, Amazing Journey i  Cygnus & The Sea Monsters.

Mike urodził się 20 kwietnia 1967 roku w Long Island w stanie Nowy Jork. Gry na perkusji  uczył się sam, wzorując się na swoich największych idolach. Byli nimi Ringo Star, Keith  Moon i John Bonham. Z czasem, gdy jego gust muzyczny skierował się w stronę muzyki  progresywnej. Muzykami którzy mieli na niego największy wpływ stali się Neil Peart oraz  Frank Zappa. W 1985 roku był stypendystą Berklee College of Music i tam właśnie założył
zespół Dream Theater. Grał z nim odnosząc liczne sukcesy, zdobywając nowych wiernych  fanów oraz nagrywając płyty, które sprzedawały się w liczbach 10 milionów egzemplarzy na  całym świecie. We wrześniu 2010 roku Mike ogłosił odejście z zespołu. Od tego czasu jest  zaangażowany w dwa kolejne zespoły - Adrenaline Mob i Flying Colors. Jest laureatem wielu  znaczących nagród muzycznych.

Billy Sheehan, wirtuoz gitary basowej, amerykański muzyk i kompozytor. Członek  zespołów Talas, Steve Vai Band, David Lee Roth, Mr. Big, oraz Niacin. Ma na koncie  pięć solowych płyt oraz siedem płyt z formacją Niacin i siedem z Mr. Big.  Jako basista posiadł nieziemską technikę i prędkość gry, zachowując przy tym estetykę  i melodyjność. Grał z takimi gitarzystami jak Yngwie Malmsteen czy Steve Vai. Uznawany  przez nich i nie tylko, za najlepszego basistę wszechświata. Czytelnicy Best Rock Bass Player  jednogłośnie zadecydowali, że Billy Sheehan powinien znaleźć się w "Gallery of Great",  obok takich sław jak Jimi Hendrix, Paul McCartney czy Eddie Van Halen.

Tony MacAlpine, amerykański wirtuoz gitary elektrycznej, a także pianista i keyboardzista.  Tony MacAlpine wraz z Vinniem Moore'em, Yngwie Malmsteenem i Jasonem Beckerem  należy do najważniejszych przedstawicieli neoklasycznego heavy metalu lat 80-tych XX w.  MacAlpine poza solową działalnością artystyczną współpracował z takimi wykonawcami jak: Steve Vai, Seven the Hardway, CAB, Devil's Slingshot, Joey Tafolla, Derek Sherinian, Vitalij  Kuprij, Mark Boals, Planet X oraz Ring of Fire. Wydał trzynaście płyt solowych.

Derek Sherinian, utalentowany pianista, keyboardzista, amerykański kompozytor i  producent muzyczny, absolwent renomowanej Berklee College of Music. Znany z występów  w grupach muzycznych Planet X, KISS, Dream Theater oraz z Alicem Cooperem, Billy  Idolem i Yngwie Malmsteenem.

Bilety w cenie 100 zł  są dostępne w punktach sprzedaży i na portalach www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl oraz w salonach muzycznych Ragtime.

Więcej informacji na www.drumfest.pl. Serdecznie zapraszamy!

SUPER GROUP: Mike Portnoy, Billy Sheehan, Tony MacAlpine, Derek Sherinian
18 października 2012, godzina 19.00, Klub Eter

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama